Mängud

Uus uuring teeb selgeks, kas eestlased eelistavad PlayStationit või Xboxi

Nüüd teame kindlalt, kumb konsool on Eestis populaarsem.Foto: Microsoft/Sony

Turundusfirma Rise at Seven korraldatud uuringust selgub, millistes maailma riikides eelistatakse PlayStationi mängukonsoole ja millised riigid on Xboxi usku.

Tegu on uhiuue infoga, kuna uuringus võetakse aluseks uue põlvkonna PlayStationite ja Xboxide eeltellimise statistika, juba eksisteeriv turuosa ja Google’i otsingute andmed.

Kokku vaadeldi uuringus 161 erinevat riiki, sealhulgas saab asjaliku ülevaate ka eestlaste konsoolieelistustest. Selgub, et tervelt 90,89% eestlastest on PlayStationi usku. Xboxi pooldajaid leidub siin ainult 9,11%.

Peaaegu 91% eestlastest eelistab PlayStationit. Xboxile jääb veidi üle 9%. Foto: kuvatõmmis

Huvitaval kombel on meie naabrite juures olukord mõnevõrra tasavägisem. Lätlased eelistavad samuti PlayStationit, seda konsooli pooldavad 60,57% mängijatest. PlayStationi usku on ka leedukad, kus Sony masina kasuks otsustavad 70,28% mängijatest.

PlayStation domineerib ka piiri taga

Uuringus kogutud info põhjal on jõutud mitmete huvitavate järeldusteni, mis väljenduvad maailmakaardil selliselt:

PlayStation, PlayStation ja veelkord PlayStation. Foto: Rise at Seven

Koheselt saab selgeks, et PlayStationi sümboleid on kaardil Xboxi omadest oluliselt rohkem. Tõepoolest, uuringus vaadeldud 161-st riigist osutus PlayStation populaarsemaks tervelt 148 riigis. Xbox jäi peale vaid 13 riigis. See tähendab, et konsooliturust kuulub Sonyle tervelt 84%.

Kuid mitmetes suuremates riikides tuntakse uue põlvkonna konsoolide vastu huvi siiski üsna võrdsel määral. Näiteks USAs eelistab PlayStationit 57% mängijatest, kuid Xbox ei jää 43% pikalt maha. Sarnane on olukord ka Suurbritannias, kus näitajad on vastavalt 58% ja 42%.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.