Mängud

Uutele Xboxi konsoolidele kettaruumi lisamiseks pead maksma tõsiselt krõbedat hinda

Eksklusiivseid mänge siin ei ole, aga seda me teadsime juba varem.Foto: Microsoft

Rubriiki toetab

Microsoft avalikustas, et firma uue põlvkonna mängukonsoolide Xbox Series X-i ja Series S-i kettaruumi suurendavad SSD kaardid hakkavad maksma tervelt 220 dollarit. Eesti turul peab tõenäoliselt arvestama ka juurdehindlusega.

Koos uute konsoolidega toob Microsoft surule ka 1 TB mahuga spetsiaalselt uute Xboxide jaoks loodud SSD mälukaardid. Kuna lisamälu SSD töötab konsooli sisseehitatud SSD-ga samal kiirusel, siis on kaartidelt võimalik jooksutada uue põlvkonna mänge ilma kvaliteeti kaotamata.

Seagate’i toodetavad spetsiaalsed uue põlvkonna Xboxide mälukaardid. Foto: Microsoft

Siiski, 220 dollarit 1 TB mahuga SSD kaardi eest on krõbe hind. Tänapäeval saab sama suure mahuga SSD kätte juba enam kui kaks korda odavamalt. Kuid teised SSD-d uute Xboxidega ei ühildu ning kui tahad oma konsooli kettaruumi kõige mugavamalt suurendada, siis ole valmis selle eest maksma.

Uute Xboxidega on võimalik USB vahendusel ühendada ka tavalisi kõvakettaid, kuid nendelt ei ole võimalik mänge jooksutada. See strateegia sobib vaid mängude virtuaalseks ladustamiseks.

Aeg on näidanud, et mängud hakkavad nõudma üha rohkem kettaruumi ja vaevalt, et see uue põlvkonna saabudes muutub. Xbox Series X tuleb küll üsna mahuka 1 TB suuruse sisseehitatud SSD-ga, kuid Series S-i SSD maht on see-eest vaid 5212 GB. Näiteks eelmisel aastal ilmunud “Call of Duty: Modern Warfare” võtab juba praegustel konsoolidel ruumi enam kui 100 GB.

Veel ei ole teada, kui palju uued kaardid ja ka uued Xboxid Eestis täpselt maksma hakkavad. PlayStation 5 eelmüük algas Eestis eelmisel nädalal ja kõik konsoolid müüdi ülikiiresti läbi. Kui sa suutsid endale PlayStation 5 krabada, siis hakka aegsasti ka uut telekalauda otsima, sest see konsool on kolossaalne.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.