Mängud

Vaktsineerimisvastased lisatakse videomängu, milles peab epideemiaga inimkonna hävitama

Loo oma katk ja päästa see valla! Foto: kuvatõmmis

Mängijate poolt algataud petitsioon lisada mängu “Plague Inc.” vaktsineerimisvastased osutus nii populaarseks, et arendajad on otsustanud fännide soovidele vastu tulla.

“Plague Inc.” on 2012. aastal ilmunud videomäng, milles mängija ülesandeks on välja arendada ülinakkav patogeen ja sellega inimkond välja suretada. Kuu aja eest ilmus veebileskkonda change.org petitsioon, millega avaldati soovi, et mängu lisataks vaktsineerimisvastased. Sest mis aitaks nakkushaigustel levida kiiremini, kui inimesed, kes ennast nende eest ei kaitse?

Petitsioon jõudis lõpuks ka mängu arendusstuudioni, mille Twitteri kontol anti teada, et kui kokku kogutakse 10 000 allkirja, siis hakatakse tööle, et vaktsineerimisvastased tõepoolest teosesse lisada. Artikli avaldamise hetkel on petitsioonile alla kirjutanud 21 596 inimest.

Mängu eesmärk on kogu maailm enda loodud haigusesse nakatada.Foto: kuvatõmmis

Ja tundub, et mängu kodustuudio Ndemic plaanib oma sõna ka pidada, sest taaskord anti Twitteri vahendusel teada, et tiim üritab juba välja mõelda, kuidas vaktsineerimisvastaseid kõige paremini mängu sisse ehitada.

Kuna “Plague Inc.” on teos, milles mängija ülesanne on viirust levitada, siis teevad vaktsineerimisvastased teose pigem lihtsamaks. Seega on nüüd vaja välja selgitada, kuidas fännide soovidele vastu tulla ja mitte samal ajal mängu katki teha.

Mängu looja James Vaughan ütles Eurogamerile, et on tore näha nii paljusid inimesi teaduse eest seismas. Ta oli ka positiivselt üllatunud, et kuus aastat pärast teose ilmumist on sellel jätkuvalt nii aktiivne ja pühendunud fännibaas.

Muide, jaanuaris lõi Terviseamet käed Märt Avandiga ja tootis kolm humoorikat videoklippi, milles Avandi mängib MMS-i usku libatohtrit.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.