Mängud

Vanemate PlayStationi konsoolide e-poed suletakse tõenäoliselt paari kuu pärast

Tundub, et vanemaid masinaid hakatakse vaikselt erru saatma.Foto: Sony

Rubriiki toetab

Sony plaanib väidetavalt lähikuudel kaotada võimaluse PlayStation 3, PlayStation Vita ja PlayStation Portable’i (PSP) konsoolide e-poodidest mänge osta.

Hetkel leviva info järgi suletakse PlayStation 3 ja PSP e-poed 2. juulil, PlayStation Vita e-pood peaks avatuks jääma kuni 27. augustini. See tähendab, et alates nendes kuupäevadest ei ole võimalik enam mainitud konsoolide e-poodidest sisu osta.

Füüsilist meediat saab jätkuvalt edasi kasutada, kuid ei ole selge, kuidas on nende konsoolide omanikel tulevikus võimalik ligi pääseda varasemalt ostetud digitaalsetele toodetele. Kindluse mõttes on mõistlik soovitav sisu juba varakult konsooli kõvakettale tirida.

Enamikele mängijatele ei ole see tõenäoliselt suur hoop, kuid vanemate mängude ja konsoolide fännide elu võib see liigutus keerulisemaks teha. PlayStation 3 omanikke peaks kokku olema umbes 87 miljonit ja PSP müüs 81 miljonit ühikut. PS Vita leidis oma eluajal uue kodu 10-15 miljoni inimese juures, mis teeb sellest konsoolist Sony mängudivisjoni ühe suurima põrumise.

Sony ei ole seda infot veel kinnitanud, kuid väidetavalt plaanitakse seda teha veel märtsikuu jooksul.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.