Mängud

Vanematel PlayStationi konsoolide ei saa peagi enam uusi mänge osta

Kui kasutad veel vanemaid PlayStationeid, siis tee aegsasti oma viimased ostud äraFoto: Sony

Rubriiki toetab

Sony kinnitas eelmisel nädalal levima hakanud kuulujutte: suvel suletakse lõplikult PlayStation 3, PlayStation Vita ja PlayStation Portable’i (PSP) e-poed.

PlayStation 3 PSP e-poodidel tõmmatakse juhe seinast 2. juulil, Vita pood suletakse 23. augustil. Alates mainitud kuupäevadest ei ole vastavatel konsoolidel võimalik enam oste sooritada. See hõlmab kogu e-poe sisu: mänge, mängusiseseid oste ning muid e-poe vahendusel müüdavaid digitaalseid tooteid.

Vanematel konsoolidel ostetud sisu kaotsi ei lähe ning juba soetatud digitaalsetele mängudele saad jätkuvalt ligi ka PlayStaion 3, PSP ja Vita peal. Soetatud e-poe sisu on ka päras poodide sulgemist võimalik alla laadida, kuid uusi oste ei ole enam võimalik sooritada. Kui kasutad veel vanemaid PlayStationeid, siis tee aegsasti oma viimased ostud ära.

Enamikele mängijatele ei ole see tõenäoliselt suur hoop, kuid vanemate mängude ja konsoolide fännide elu võib see liigutus keerulisemaks teha.

PlayStation 3 omanikke peaks kokku olema umbes 87 miljonit ja PSP müüs 81 miljonit ühikut. PS Vita leidis oma eluajal uue kodu 10-15 miljoni inimese juures, mis teeb sellest konsoolist Sony mängudivisjoni ühe suurima põrumise.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.