Mängud

Vapustav tähelend: videomäng aitas jalgpalluri mängima rahvuskoondisesse ja Briti kõrgliigasse

"Football Manager" aitas muuta ühe mängija elu.Foto: kuvatõmmis

Jalkasimulatsioonimängu “Football Manager” jaoks infot koguv uurija komistas ühel päeval esmapilgul tähtsusetu infokillu otsa – väravavaht Kai McKenzie-Lyle on sündinud Londonis, kuid tema juured ulatuvad Guyanasse.

Paar telefonikõnet hiljem mängis Kai Guyana koondise puurivahina oma esimese matši, milles lõi viimasel hetkel ka peaga värava.

Elu parim võimalus

“Football Manager” on ülidetailne videomäng, mis ei paneb mängija jalkameeskonna mänedžeri rolli. Suurt rõhku pannakse sellele, et mängijad ja meeskonnad oleksid esindatud võimalikult realistlikult.

Kuna mäng üritab kaasata võimalikult suurt osa rahvusvahelisest jalkamaastikust, siis aitavad mängu loojatel infot koguda enam kui 1300 huvilist, kes käivad kohal erinevatel matšidel ning otsivad mängijate ja tiimide kohta netist üles kõik info, mis vähegi saadaval.

Guayana rahvustiim koos puurivaht Kaiga üleval paremal nurgas.Foto: kuvatõmmis

Jack Thorpe, üks “Football Manageri” uurimistiimi liige, avastas 2017. aastal Inglismaa klubi Barnet F. C. mängu jälgides, et tiimi väravavaht Kai McKenzie-Lyle on küll sündinud Londonis, kuid Twitteris oli mees märkinud üheks oma päritolumaaks Guayana, tillukese riigi Lõuna-Ameerika põhjaosas.

Siin nägi Thorpe ainulaadset võimalust nii Guayana kui ka Kai jaoks. Ühest küljest tuleks Guayana rahvustiimile kasuks Kai Inglismaal mängides kogutud kogemused, teisalt saaks Kai võimaluse mängida rahvusvahelist jalgpalli. Nii helistaksi Thorpe Guayana Jalgalliliidule ja peagi esindas Kai oma riiki Kariibi meistrivõistlustel.

Komeedina Briti kõrgliigasse

Sülle kukkunud võimalust Kai kasutamata ei jätnud. Vastupidi – olgugi, et ta on väravavaht, siis lõi 2-meetrine Kai mängu lõpusekunditel peaga värava. Järgmises matšis tõrjus ta edukalt penalti.

Thorpe’i tähelepanelikkuse tagajärjed ulatuvad sellest aga veel palju kaugemale. Tänu võimsale sooritusele Guayana ridades on Kai uueks koduks on nüüd Briti esiliiga tippklubi Liverpool. See tähendab, et Barnetist alustanud Kai on Inglismaa jalkahirearhias tõusnud tervelt 4 divisjoni ja mängib nüüd parimatest parimatega.

Kai loo tõi hiljuti avalikkuse ette endise Eurogamer ajakirjaniku Chris Bratti YouTube’i kanali People Make Games lühidokumentaal. Bratt on teinud mänguteemalisi videoid veel mitmetel teemadel ja tema kanal on mänguhuvilisele kindlasti vaatamist väärt.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.