Mängud

Varastatud “Cyberpunk 2077” ja “The Witcher 3” failid müüdi tumeveebis väidetavalt miljonite eest

Eelmise aasta lõpus ilmunud "Cyberpunk 2077" on sattunud vastuolude keskmesse ja tundub, et probleemid veel niipea ei lõpe.Foto: CD Projekt RED

Rubriiki toetab

Paari päeva korraldati Poola mängutootja CD Projekt REDi vastu lunavararünnak, mille käigus langesid häkkerite saagiks tuntud mängude “Cyberpunk 2077” ja “The Witcher 3” lähtekoodid ning siseinfot stuudio mängumootori RED Engine’i kohta. Tundub, et praeguseks on varastatud failid tumeveebis kalli hinna eest maha müüdud.

Tumeveebi monitooringuga tegelev ettevõte KELA väidab, et CD Projekt REDi failid pandi tumeveebis oksjonile ning müüdi maha 7 miljoni dollari eest. Väidetavalt oli tehingu üheks tingimuseks, et ostja ei müü ega levita faile edasi.

KELA analüütik Victoria Kivilevich väitis IGNile, et oksjonil müüdi muuseas maha “The Witcher 3”, “Cyberpunk 2077” ja “GWENTi” lähtekoodid. Ei ole teada, kes failid ostis ja mida uus omanik nendega teha kavatseb.

Kivilevichi sõnul ei saa olla täiesti kindel, et müügisummaks oli tõepoolest 7 miljonit dollarit, kuid 10. veebruaril tehinguga seotud foorumitesse ilmunud postitused viitavad just sellele summale. Kivilevich jagas IGNiga ka inglise keelde tõlgitud tekstiga kuvatõmmist, kus kinnitatakse, et failid on tõepoolest uue omaniku leidnud.

Foto: IGN

Mängude lähtekoodide leke võib CD Projekt REDile tekitada korralikult peavalu. Varastatud failidest tulevad välja kõik stuudio suurimate mängude tootmisega seotud üksikasjad, mis teeb nende mängude häkkimise oluliselt lihtsamaks.

CD Projekt REDi lunavararünnaku taga on väidetavalt häkkerite grupeering, kes kasutab nime HelloKitty.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.