Mängud

Veebruaris ilmub uus Eesti stuudio loodud strateegiamäng, mida saad juba praegu proovida

Hammer&Ravens on "Empires in Ruinsi" kallal töötanud 5 aastat.Foto: Hammer&Ravens

Veebruari alguses jõuab Early Access programmi raames Steami Eesti stuudio Hammers&Ravens loodud strateegiamäng “Empires in Ruins”. Mängu demo on võimalik juba praegu alla laadida.

“Empires in Ruins” on 4X ja Tower Defense žanrite sulam, mille tegevus toimub musta huumoriga vürtsitatud maailmas. Mängijad peavad majandama enda impeeriumit, ehitama üles armee, hoidma silma peal ressurssidel… Nagu strateegiamängudes ikka.

“Empires in Ruins” võrab eeskuju 90date ja 2000date žanrikaaslastelt.Foto: Hammer&Ravens

Kuid erinevalt mitmetest teistest strateegiamängudest on “Empires in Ruins” kindlalt loopõhine humoorikas seiklus. Suurest impeeriumist lööb lahku mässumeelne provints ning selle jamaga saadetakse tusane ja napsulembene seersant.

Jah, see on juba teine viimase 12 kuu sees ilmuv Eesti videomäng, mille peategelaseks on raske iseloomuga alkohoolik. Tundub, et Eesti mängutööstus on enda muusa üles leidnud.

Rahvusvaheline Eesti stuudio

Hammers&Ravensi juhi ning mängu peadisaineri Emiliano Pastorelli sõnul on “Empires in Ruinsi” loomisel eeskuju võetud 90date ja 2000date aastate strateegiamängudest ning projekti kallal on töötatud juba viis aastat.

“Me oleme pidanud palju töö käigus õppima,” selgitab Pastorelli. “Esimesed paar aastat läksid aeglaselt ning mõnel korral on olnud vaja ka täiesti nullist uuesti alustada”.

Kuigi Hammers&Ravens on Eestis tegutsev mängustuudio, siis ühtegi eestlast seal ei tööta. Pastorelli ise on pärit Itaaliast, kuid tiimis on liikmeid ka Saksamaalt, Kreekast, USA-st, Suurbritanniast ja Lätist.

Peategelase omadustel on mängu sündmustele oluline mõju.Foto: Hammer&Ravens

“Ma tegin Tallinna tehnikaülikoolis magistri- ja doktorikraadi ja hakkasin juba sel ajal mänguarendusega tegelema,” räägib Pastorelli. “Sellepärast otsustasin just Eestis ka enda firma luua ja mängustuudio avada.”

Olenemata sellest, et videomängude loomine on väga kallis lõbu, on Hammers&Ravens kõik “Empires in Ruinsi” arenduskulud katnud ise.

“Nüüd on meil küll Aasia turu jaoks levitaja, kes tegeleb tõlgete ja turundusega ning korraldab mõned üritused, kuid muus osas me lisarahastust saanud ei ole,” avaldab Pastorelli.

Kui strateegiamängus sellist menüüd ei ole, siis pole tegu õige strateegiamänguga.Foto: Hammer&Ravens

Kui palju maksab?

“Empires in Ruinsi” Steami lehel ei ole veel mainitud kui palju mäng maksma hakkab, kuid Pastorelli avaldab, et 4. veebruaril ilmuva Early Access versiooni eest peavad mängijad välja käima 16,99 eurot.

Mängu ilmudes läheb see müüki ka allahindlusega, mis hinda paari euro võrra madalamale tõmbab. Kui Early Accessist väljutakse, saab “Empires in Ruinsi” täishinnaks Pastorelli sõnul tõenäoliselt 20,99 eurot.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.