Mängud

Venemaa asekaitseminister: “Metal Gear Solid” on loodud USA luure poolt noori mässule õhutama

Kui see on tõsi, siis teeb USA salaluure väga häid videomänge!Foto: kuvatõmmis

Rubriiki toetab

Venemaa asekaitseminister Andrei Kartapolov väitis, et “Metal Gear Solidi” videomänguseeria on loodud USA luureagentuuride poolt eesmärgiga kutsuda üles rahvast protestiaktsioonidele riikide valitsuse vastu.

“Erinevad Ameerika erijõudude internetiprojektid nagu “Metal Gear Solid” ja RuNet Echo on loodud otseselt manipuleerima avalikku arvamust, eriti noorte seas,” selgitas Kartapolov Riigiduumas. Ta leiab, et nende eesmärk on erinevate USAga vaenujalal olevate riikide noorte riigivastasele tegevusele õhutamine.

Mängufännid teavad, et “Metal Gear Solidi” näol on tegu spionaažiteemalise videomänguseeriaga, mis ammutab sageli eeskuju reaalsetest sündmustest ja ajaloost. RuNet Echo on ingliskeelne projekt, mis kajastab venekeelses meediaruumis toimuvat.

Veel mainis Kartapolov, et USA palkab sihipäraselt “ebatraditsioonilisi” kunstnikke, poliitikuid ja meediaprofessionaale, kes on Venemaa suhtes avalikult kriitilised. Selle eesmärgiks on väidetavalt Venemaa “tsiviliseeritud riigi, kultuurilise ideoloogia ja religioosse identiteedi õõnestamine”.

Kartapolovi sõnavõtust ei selgu, kuidas täpselt “Metal Gear Solid” ja RuNet Echo teiste riikide valitsusi õõnestavad. 2015. aastal ilmunud mängu “Metal Gear Solid V: The Phantom Paini” tegevus toimus küll Afganistani sõja ajal ja vaenlaseks olid nõukogude sõdurid, nii et äkki on Kartapolovile ette jäänud see mäng.

See juhtum tuletab meelde Venemaa reaktsiooni HBO hittseriaalile “Tšernobõl”. Venemaal peetakse seriaali ajaloo ümberkirjutamiseks ning juba on alustatud tööd enda telesarja kallal, kus tuumakatastroofi tekitavad tõenäoliselt USA salaagendid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.