Nii Netflix kui Amazon on oma voogedastuskanalid venelastele kinni keeranud, kuid Amazon Games teatas 4. märtsil, et nende netipõhise rollimängu “New World” vene keelde tõlkimine on lõpetatud.
4. Märtsil tõi “Euro Truck Simulator 2” välja ühe euro maksva lisapaki, millega saab veoautodele lisada Ukraina sümboolikat. Kogu kasu läheb heategevuseks ning arendaja SCS Software annetas ukrainlastele ka 20 000 eurot.
9. märtsil avaldas Necrosoft Games superpakkumise indie-mängude portaalis itch.io. Bundle for Ukraine nimega paketis on 992(!) meelelahutustoodet: 573 videomängu, raamatuid, lauamänge, koomikseid ja muud. Kollektsiooni saad endale kõigest kümneka eest, kuigi võid valida maksta ka rohkem. Sääst on sellegipoolest päris hea, sest eraldi ostes maksaks komplekt 6552 USA dollarit.
Eesmärgiks on koguda 4 miljonit USA dollarit International Medical Corps ja Voices of Children organisatsioonidele ja tundub, et see õnnestub, sest päevaga on eesmärgiks seatud summast teenitud 85%.
9. märtsil teatas Nintendo, et lükkab Ukraina sõja tõttu teadmata ajaks edasi aprillis Switchile ilmuma pidanud sõjamängu “Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp”. See käigupõhine strateegiamäng on uusversioon kahekümne aasta eest ilmunud mängudest, milles üks riik tungib oma naabrile kallale.
Toetatakse suurte rahasummadega
Erinevatele Ukrainat või sõjapõgenikke toetavatele heategevusorganisatsioonidele (eelkõige aga Punasele Ristile) ja -fondidele on mitmed mängufirmad rahaliselt appi läinud.
Hulk Ukraina mängustuudioid (nagu Frogware ja The Serpent Rogue) hoiavad Twitteri ja Facebooki postitustega avalikkust Ukrainas toimuvaga kursis ning kutsuvad üles riiki toetama. Omaette liigas on aga suhteliselt pisike mängustuudio Vostok Games, mis annetas Ukraina relvajõududele 300 000 grivnat. Seda on küll alla 10 000 euro, aga aega ja olukorda arvestades on see siiski igati austusväärne tegu.
Üllatavalt kiiresti, juba 25. veebruaril, teatas “Halo” ja Destiny” kodustuudio Bungie, et kahe päeva müügitulud heategevuslikust programmist Game2Give lähevad ukrainlaste abistamiseks.
Rootsi stuudio Fatshatk annetas ligikaudu 300 000 rootsi krooni (umbes 28 000 eurot) Punasele Ristile.
“Heavy Raini”, “Detroit: Become Humani” ja muud populaarsed PlayStationi hitid loonud Prantsusmaa stuudio Quantic Dream annetas Ukraina toetuseks 75 000 USA dollarit.
26. veebruaril avas annetuseks rahakotirauad Kanada stuudio Hinterland, mis on tuntuks saanud ellujäämismänguga “The Long Dark”. Ukraina Punane Rist sai neilt ligi 90 000 eurot.
The Pokemon Company kasutab partnerina GlobalGiving.orgi, et aidata Ukrainat 200 000 USA dollariga.
Soome mobiilimängude arendaja Supercell läks appi miljoni euroga. Tähelepanuväärne on, et Supercelli kontrollib tegelikult Hiina konglomeraat Tencent. Võib-olla just selle seose tõttu annetas Supercell just ÜRO pagulasabile ja mitte otse Ukrianale.
Embracer Group (kelle katuse all on kümned ja kümned stuudiod, näiteks Gearbox Entertainment, Deep Silver, THQ Nordic, Volition, Flying Wild Hog, Milestone, 3D Realms, 4A Games, Bugbear Entertainment, Black Forest Games) annetas 1. märtsil miljon USA dollarit erinevatele heategevusasutustele. Omalt poolt andis juurde lisamiljoni Embracer Groupi juht Lars Wingefors.
Jaapanist on seni Ukraina humanitaarabile panustama hakanud vaid Sega Sammy Group ja Koei Tecmo. SEGA pole summat veel välja öelnud, kuid Koei Tecmo annab 500 000 USA dollarit ÜRO High Commissioner for Refugees fondile.
Ühed käbedamad Ukrainale appitõttajad on olnud poolakad. Nagu ülal mainitud, annetas “The Witcheri” sarja ja “Cyberpunk 2077” arendaja CD Projekt Red miljon zlotti ja veebruaris jõudis täpselt sama teha ka “Dying Lighti” arendaja Techland.
Nimekatest suurstuudiotest teatas Ubisoft enam kui miljoni euro annetamisest erinevatele organisatsioonidele. Ubisoftil on Ukrainas kaks Kiievis ja Odessas asuvat stuudiot.
Activision Blizzardi töötajad kogusid ukrainlaste abistamiseks kokku 300 000 USA dollarit, millele stuudio paneb enda poolt juurde kaks korda suurema summa.