Mängud

Video: “Minecraftis” saab ehitada töötava arvuti, mis jooksutab Windows 95 ja mängib “Doomi”

Ehita virtuaalne arvuti ja mängi sellel "Doomi".Foto: VM Computer Mods

Nüüd on sul võimalik panna tööle oma arvuti ja käivitada sellel mäng, milles saad omakorda panna tööle teise arvuti ja sellel mängu käivitada. Andekate progejate loodud uuendus võimaldab kõigil soovijatel “Minecraftis” kokku panna töötava arvuti ja sellel jooksutada erinevaid programme, näiteks “Doomi”.

Tegu on uusima VM Computers Mod lisaga, fännide loodud uuendusega, mis võimaldab “Minecrafti” kasutajatel tellida mängusiseselt satelliidilt erinevaid arvutijuppe. Nendest on võimalik kokku panna töötav raal, mis jooksutab mitmeid operatsioonisüsteeme ja programme.

Tasuta programmi VirtualBox abil suudab “Minecraftis” ehitatud arvuti probleemideta jooksutada näiteks operatsioonisüsteemi Windows 95. Nüüd saad arvutil jooksvas videomängus ehitada uue arvuti, et sellel videomänge jooksutada.

Tegelikult on seda juba tehtud – üks Redditi kasutaja suutis “Minecraftis” ehitatud arvutil tööle saada legendaarse tulistamismängu “Doom”. Kõik töötab ja näeb välja täpselt nagu päris, ainult et tegevus toimub “Minecraftis”.

Muide, hiljuti toimus Eestis üleriigiline koolinoorte “Minecrafti” võistlus, kus õpilased pidid mängus taaslooma tuntud Eesti kohti. Vaata siit, kas tunned kõik paigad ise ära.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.