Mängud

Video: PlayStation 5 esimene reklaamklipp keskendub 3D-audiole ja uuele puldile

PlayStation 5 saab Eestis küll osta, kuid kogused on piiratud.Foto: Sony

Sony avalikustas esimese PlayStation 5 reklaamklipi, milles näidatakse, mida suudab uue puldi haptiline tehnoloogia ja kuidas hakkavad töötama 3D helilahendused.

Klipi esimene pool on pühendatud PlayStation 5 puldi DualSense’i haptilisele tagasisidele. Uus pult reageerib erinevatele olukordadele vastava intensiivsusega vibreerides. Kui videos nähtav koletis jää alt välja murrab, siis peaks mängija läbi DualSense’i uue haptiline tehnoloogia seda oma kätega tunnetama.

Järgmisena tutvustaktase uut 3D-audio tehnoloogiat, mis peaks tooma mängudesse senisest realistlikumad helilahendused. Lubatakse, et mängumaailmade helid ei ole tulevikus enam üheplaanilised, vaid võivad tulla ülevalt ja alt, kuid ka mängija eest ja tagant.

Viimasena keskendutakse DualSense’i adaptiivsetele päästikutele. See tähendab, et mängusisesest olukorrast sõltuvalt võib olla vajalik puldi nuppudele rakendad rohkem jõudu, et neid alla vajutada. Videoklipis näitlikustatakse seda vibu vinnastamisega – vibunööri pingule tõmbamiseks peab mängija puldi päästikut alla surudes üha tugevamalt peale vajutama.

Tegu on muljetavaldava, kuid juba tuttava tehnoloogiaga, mida Sony on varasemalt korduvalt tutvustanud. PlayStation 5 hinda ja ilmumiskuupäeva ei ole veel avalikustatud. Teame vaid, et Sony uus konsool jõuab müügile aasta lõpus.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.