Mängud

Video: Poola õpetaja annab inglise keele tundi populaarse VR mängu abil

Inglise keelt saab õppida ka nii.Foto: kuvatõmmis

Rubriiki toetab

Poznańi õpetajad on leidlikult suutnud koroonast tingitud kaugõppe laste jaoks uudseks ja huvitavaks teha. Hiljuti ilmunud virtuaalreaalsusmängu “Half-Life: Alyx” abil antakse kodus viibivatele õpilastele uutmoodi koolitunde.

Allolevas videos näeme, kuidas VR mängu kasutav õpetaja annab inglise keele tundi. Õpilased virtuaalreaalsuses ei viibi, vaid näevad toimuvat kodudest enda arvutiekraanil, kuid tulemus on siiski tavapärasest koolitunnist korralikult erinev.

Videos nähtava tunni eesmärk on õpilastele selgeks teha inglise keele sõnavara. Keskendutakse nendele asjadele, millega õpetaja virtuaalreaalses ruumis suhestuda saab. Kuna “Half-Life: Alyxi” mängusiseste markeritega on võimalik kirjutada, siis teeb õpetaja virtuaalsele aknaklaasile erinevaid kasulikke märkmeid.

Õpetaja Katarzyna Suti sõnul otsustati virtuaalreaalsete tundide kasuks, kuna see pakub õpilastele midagi värsket ja aitab koduõppe tingimustes nende tähelepanu õppimisel hoida.

“Me lootsime ka, et see aitab õpilasi selle uue ebamugava olukorraga, millest nad ennast nüüd leidsid – lastel ei olnud lihtne kogu aeg kodus püsida ja mitte kuskile minna,” räägib Sut.

“Half-Life: Alyx” on tegelikult üsna vägivaldne mäng, kuid õpetajad otsustasid selle kasuks teistel põhjustel. “Alyxi” füüsikamootor suudab reaalsust elutruult matkida ja seega pakub hea võimaluse näitamaks õpilastele, kuidas erinevad objektid reaalses maailmas omavahel suhestuvad.

Sut avaldab lootus, et õpilased saavad septembris uuesti kooli minna ja loodab, et saab ka kontaktõppe korras VR tehnoloogia kasutamisega jätkata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.