Mängud

Video: rallisimulaatori “WRC 9” esimeses treileris näeb ka Ott Tänakut

Tänaku seriaal jõudis voogedastusse.Redbull

Rubriiki toetab

Hiljuti kuulutati välja aasta lõpus ilmuv rallisimulaator “WRC 9”, mille tiiseris on autoroolis näha ka Ott Tänakut. Anti ka teada, et mäng ilmub PlayStation 5 ja Xbox Series X-i peale.

“WRC 9” saavad mängijad astuda enam kui 50 rallisõitja saabastesse, eesotsas valitseva maailmameistri Ott Tänakuga. Teiste seas on kohal ka kuuekordne maailmameister Sébastien Ogier, Thierry Neuville, Elfyn Evans ja Kalle Rovanperä.

Mängu lisatakse kolm etappi, mida seeria varasemates osades nähtud ei ole. “WRC 9” saab võidu kihutada Keenias, Uus-Meremaal ja Jaapanis. Kohal on kõik WRC 2020 hooaja rallietapid ja mängu jaoks on loodud enam kui 400 kilomeetri ulatuses virtuaalseid teid.

Plaanis on ka mitmeid tehnilisi uuendusi. Eriliselt on keskendutud pidurdamise, vedrustuse ja kaalu ülekandumise realistlikule kujutamisele, et rallikogemust mängijatele veel autentsemaks teha. Kuna “WRC 9” ilmub ka võimsamatele järgmise põlvkonna konsoolidele, siis võivad nii graafilised kui ka tehnilised uuendused olla üsna muljetavaldavad.

“WRC 9” lubab olla varasematest osadest realistlikum. Foto: WRC

Veel anti teada, et mänguseeria arendajad pikendasid FIA-ga sõlmitud lepingut, mistõttu ilmuvad tulevikus kindlasti ka “WRC 10” ja “WRC 11”.

“WRC 9” ilmub 3. septembril arvutile ning PlayStation 4 ja Xbox One’i konsoolidele. Hiljem jõuab mäng ka Nintendo Switchile ning järgmise põlvkonna mängukonsoolidele.

Eelmisel aastal külastas Geeniust Eesti parim simulaatorijuht Risto Kappet, kes kehastus Autogeeniuse-Tarmoga paariks tunniks Ott Tänakuks. Vaata, kumb mees oli virtuaalsel Ouninpohjal väledam.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.