Mängud

Video: see on “EndeavorRX”, maailma esimene retseptiravimist videomäng

See mäng on ametlik ravim.Foto: kuvatõmmis

Rubriiki toetab

Ameerika Ühendriikide toidu- ja ravimiamet (FDA) andis nõusoleku kasutada videomängu “EndeavorRX”, et ravida lapsi, kes kannatavad aktiivsus- ja tähelepanuhäire (ADHD) all.

See tähendab, et USA arstid võivad nüüd ADHD raviks välja kirjutada “EndeavorRX” mängusessiooni. Tegu on maailmas kõige esimese retseptiravimist videomänguga.

“EndeavorRX” loojad on mängu ravimtoimet ADHD all kannatavatele lastele testinud seitse aastat ning katsetes on osalenud üle 600 lapse. Jõuti järeldusele, et kui lapsed mängivad “EndeavorRX-i” kuu aja jooksul iga päev 25 minutit, siis nende ADHD sümptomid on järgmise kuu aja jooksul märgatavalt leebemad.

Rõhutatakse siiski, et “EndeavorRX” ei ole loodud täielikult asendama harjumuspäraseid ADHD ravimeid. Tegu on kasuliku tööriistaga, mis aitab, kuid ei saa ADHD ravimisel uueks normiks.

“EndeavorRX” iOS-ile saadaval olev mäng, milles mängija ülesandeks on virtuaalmaailmades erinevaid objekte koguda või takistusi vältida. Pakutakse mitmeid eriilmelisi keskkondi ja ka erinevaid tegelasi.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.