Mängud

Video: selline näeb välja PlayStation 5 ja järgmise Xboxi peale ilmuv Sherlock Holmesi mäng

Uue mängu keskmes on noor Sherlock Holmes.Foto: kuvatõmmis

2021. aastal ilmub lisaks praeguse põlvkonna mängumasinatele ka järgmise generatsiooni konsoolidele “Sherlock Holmes: Chapter One”, mis sai äsja esimese treileri.

“Chapter One” räägib loo Sherlock Holmesist, kes ei ole veel üle ilma tuntud kui maailma parim detektiiv. Loo keskmes on noor Holmes, kes on endale alles nime tegemas. Lubatakse, et mängijad näevad Holmesi “nooruslikku ülbust ja naiivsust”. Teate küll, neid omadusi, mida me oleme alati Sherlock Holmesiga seostanud.

Mängija ülesanne on lahendada müsteerium salapärasel Vahemere saarel. Selleks tuleb leida asitõendeid ja juhtlõngasid ning nende vahel luua loogilisi seoseid. Eksimine on võimalik – valede järelduste korral muutub Holmesi elu tunduvalt keerukamaks.

Lisaks uurimisele on mängus ka märulit. Tundub, et sarnaselt Guy Ritchie “Holmesi” filmidele suudab Sherlock mängus kiiresti kindlaks teha vastaste nõrkused ja neid ära kasutada. Kasutada on võimalik ka erinevaid relvi.

Holmes ei pea müsteeriumit lahendama üksi, kuid tundub, et seekord ei ole tema paarimeheks legendaarne John Watson. Mängus on Sherlocki abiliseks tema parim sõber Jon.

“Chapter One’i” teeb valmis mängustuudio Frogwares, kellel on Holmesi mängude loomisega pikk ajalugu. Frogwares on varasemalt valmis teinud kaheksa Sherlock Holmesi mängu, neist viimane ilmus 2016. aastal ja kannab alapealkirja “The Devil’s Daughter”. Tegu on tõsiselt hea, kuid mehaaniliselt kohmaka krimkaga.

“Sherlock Holmes: Chapter One” ilmub 2021. aastal arvutile ning praeguse ja järgmise põlvkonna Xboxile ja PlayStationile.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.