Mängud

Video: selline oli miljon dollarit maksma läinud “Sõrmuste isanda” mäng, mis kunagi ei ilmu

Kui mäng oleks valmis saanud, siis see oleks ilmunud Xbox 360 konsoolile.Foto: kuvatõmmis

Kümne aasta eest oli töös uhiuus “Sõrmuste isanda” maailmas toimuv seiklusmäng, mille demode loomiseks kulutasid arendajad üle miljoni dollari. Suurest tööst ja kulutatud rahast hoolimata see mäng kunagi müügile ei jõua.

Allolevas videos selgitab “LEGO” videomängude loomise poolest tuntud stuudio Traveller’s Talesi asutaja Jon Burton, kuidas 2009. aastal tehti lühikese ajaga valmis mitu demo, mis lõpuks siiski kuhugi ei viinud.

Burtoni sõnul üritati 2009. aastal veenda filmistuudiot Warner Bros. ja “Sõrmuste isanda” ning “Kääbiku” filmide lavastajat Peter Jacksonit, et Traveller’s Tale suudab valmis teha korraliku “Kääbiku” filmidel põhineva mängu. Esimene “Kääbiku” linateos jõudis kinodesse 2012. aastal, kuid toona käis filmide väntamiseks juba vilgas eeltöö.

2009. aastal anti Traveller’s Talesile kuus kuud, et valmis teha mängu demo, mis veenaks filmitegijaid, et projekt on väärt nende aega ja raha. Kuna “Kääbiku” filme veel ei eksisteerinud, kuid mäng pidi põhinema filmidel, siis loodi demo “Sõrmuste isanda” filmide põhjal, et illustreerida, milline võiks üks filmil põhinev mäng välja näha.

Poole aasta ja enam kui miljoni dollariga tehti valmis neli erinevat tasandit ja veel viis demo mängu tehniliste aspektide tutvustamiseks. Näiteks pidid mängijad Frodona hiilima, Aragornina uruk-haidega võitlema ning Gandalfina alistama Sarumani ja Balrogi. Pelgalt demode loomiseks kulutati tohutul hulgal aega ja raha.

Burtoni sõnul saadi demod ka valmis ja neid näidati lavastaja Guillermo del Torole, kes oli “Kääbiku” filmidega seotud enne Peter Jacksonit. Talle mäng väidetavalt väga meeldis, kuid lõpuks filmistuudio Warner Bros. ei tahtnud siiski Traveller’s Talesile rohelist tuld näidata. Kulutatud oli üle miljoni dollari mängule, mis kunagi müügile ei jõua.

Kuigi see “Sõrmuste isanda” universumis toimuv mäng kunagi poodidesse ei jõua, siis hetkel on töös üks teine Tolkieni loomingul põhinev mäng, mis ilmub ka järgmise generatsiooni konsoolidele. Vaata siit esimesi kuvatõmmiseid.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.