Mängud

Video: vaata, kuidas ehitatakse täiesti tavalisest pastast töötav mänguarvuti

Kõige isuäratavam arvuti, mis eales loodud. Foto: kuvatõmmis

Juutuuber Micah Laplante on kokku pannud tõenäoliselt kõige maitsavama arvuti, mis eales loodud. Ta kasutas täiesti tavalist pastat, et ehitada arvuti, mis suudab striimida videoid ja mängida mänge.

Oma pasta-arvuti “täidisena” kasutab Laplante katkise Asuse sülearvuti sisu, mille ta video alguses läpakast eemaldab. Seejärel liimib ta kokku mitu tükki pastat ja asetab arvuti komponendid uuele maitsvale alusele.

Ta paneb paika nupu, millega saab pasta-arvutit sisse ja välja lülitada ning lisab ka USB ja HDMI pesasid. Kui täidis valmis saab, asetab ta riistvara peale veel ühe kihi pastat ja kasutab selle paigaldamiseks liimi, millele on antud maitsvate kastmete värvid. Ventilaatorite avadena kasutatakse rigatoni nuudleid ja erinevaid porte on pastakihtide vahelt selgelt näha.

Kuidas pasta-arvuti töötab? Pärast Windowsi uuendamist suudab Laplante installeerida Steami ja mängida “Rocket League’i” ning vaadata videoid Hulust ja YouTube’ist! Ta saab tööle ka Xboxi mängupuldi, kuid GameBoy Advance’i emulaatori jooksutamisel tõstavad lõpuks pead tõsisemad heliprobleemid.

Ehk siis lõppude lõpuks pasta-arvuti ikkagi töötab! Laplante arvutile ei saanud saatuslikuks riistvara, vaid pigem tarkvaraprobleemid. Loodetavasti suudab tema eksperiment algatada kõiksuguse maitsva tehnika loomise trendi. Järgmiste valimiste ajal tahaks näiteks näha, kuidas saab musta leiba kasutades e-hääletada.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.