Mängud

Video: vaata, kuidas hakkavad Xbox One’i mängud töötama sinu nutitelefonil

"Gears 5-te" peaksid hakkama varsti saama telefonis mängida.Foto: kuvatõmmis

Rubriiki toetab

Septembris toob Microsot mänguteenuse Game Pass Ultimate tellijateni uue pilvepõhise striimimistehnoloogia xCloud, mis võimaldab mängida Xboxi mänge erinevatel seadmetel, näiteks tahvelarvutitel või nutiseadmetel.

Äsja näidati esmakordselt, kuidas hakkavad Xboxi mängud nutiseadmetel töötama ja milline näeb välja kasuajaliides. Hüppa allolevas videos 39:40 juurde, et näha, kuidas nutitelefonil “Gears 5” mängitakse.

Nagu näha, siis “Gears 5” mängitakse mobiilidel puutetundliku kasutajaliidesega, mille on välja töötanud mängu arendusstuudio The Coalition. xCloudi versiooni jaoks on valmis ehitatud eraldi puutetundlikud süsteemid liikumise, tulistamise, relvade laadimise, sihtimise, sõidukite juhtimise ja muu jaoks.

Puutentundlik kasutajaliides tähendab, et võrreldes arvuti ja Xboxi versioonidega on “Gears 5” telefonis mängides pidevalt ekraanil palju rohkem infot. Vahevideo ajaks kaob kasutajaliides ekraanilt ning sihtida on võimalik ka telefoni füüsiliselt ringi liigutades.

Teine mäng, millele arendajad on xCloudi tarvis lisanud uue puutetundliku kasutajaliidese on “Hellblade: Senua’s Sacrifice”. Siin on samuti tegu spetsiaalselt selle mängu iseärasusi silmas pidades loodud uue juhtsüsteemiga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.