Mängud

Video: väidetavalt tuvastamatu uus sohiprogramm töötab kõikide mängudega ja isegi mängukonsoolidel

Sohiprogramm analüüsib reaalajas ekraanil tegevust ja saadab mängijale abistavaid käsklusi.Foto: kuvatõmmis

Rubriiki toetab

Häkkerite grupeering Anti-Cheat Police Department on loonud uue sohiprogrammi, mille tuvastamine on väidetavalt ülimalt keeruline. Lubatakse, et see töötab kõigi mängudega ja ka mängukonsoolidel, kus sohiprogrammide kasutamine levinud ei ole.

Tegu on masinõppel põhineva programmiga, mis aitab mängijal ebaausaid võtteid kasutades oma sooritust parandada. Programmi loojad demonstreerivad seda uusima “Call of Duty” mänguga, kus mängija lasud on eksimatult täpsed ja tabavad alati märki.

Uue programmi sisu on üsna sarnane varasemate sohiprogrammidega: sohki tegeva mängija sihik hüppab tulistamismängus automaatselt vastase avatari pea kohale, kuhu tulistatud lasud on kõige efektiivsemad. Samuti vähendab uus programm mängija relva tagasilööki, muutes seeläbi lasud täpsemaks.

Uudne on aga värske sohiprogrammi töömetoodika. Arvutil on netimängudes sohi tegemine tavapärane (ja suur probleem), kuid konsoolidel on reeglite rikkumine keerulisem. Uut programmi saab ka PlayStationil ja Xboxil kasutada, kuid see nõuab siiski arvuti olemasolu: konsooli mängupilt salvestatakse ja saadetakse arvutisse, kus masinõppeprogramm ekraanil toimuvat analüüsib ja saadab mängu tagasi mängijat abistava sisendi.

Mänguarendajate elu peaks uus sohiprogramm muutma oluliselt keerukamaks. Arendajate sõnul ei ole nende looming täiesti tuvastamatu, kuid lubatakse, et mängude arendajatel on selle tuvastamine ülimalt keeruline ja aeganõudev.

Kui uus sohiprogramm peaks menukaks osutuma, siis võib konsoolil netimängude mängimine muutuda sarnaseks sellega, mida näeme praegu arvutil. Veebruaris blokeeris arendaja seoses sohitegemisega enam kui 60 000 “Call of Duty” kontot. Reeglite rikkumine on saanud suureks probleemiks ka mobiilimängudes: hiljuti blokeeriti enam kui 2,6 miljonit ülimenuka “PUBG Mobile’i” kontot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.