Mängud

Video: värske graafikatehnoloogiaga “GTA IV” näeb välja parem kui enamik uusi mänge

2008. aastal "GTA IV" küll selline välja ei näinud.Foto: kuvatõmmis

Rubriiki toetab

Digital Dreamsi tehnikavõlurid on taasloonud 12 aastat vana “GTA IV” kaardi “GTA V” mootoris ning lisanud kirsiks tordile juurde uusima kiirtejälitustehnoloogia. Tulemus on jalustrabav – “GTA IV” näeb välja kaunim kui suurem osa uuemaid mänge.

Võrratute tulemuste saavutamiseks kasutatakse visuaalefekte võimendavat programmi ReShade, millele on lisatud Pascal Gilcher RayTraced Global Illumination varjundaja ja Awesomekillsi loodud uusim graafikamodifikatsioon.

Tulemus on tõepoolest muljetavaldav, eriti kui võtta arvesse asjaolu, et tegu ei ole reaalse kiirtejälitusega, vaid selle ülimalt realistliku simulatsiooniga. Video teevadki eelkõige nii muljetavaldavaks just valguslahendused – päiksevalgus peegeldub sõiduteelt realistlikult ning linnatuled auto kerel näevad välja samuti nagu päris.

Tulevikus hakatakse mängutööstuses üha enam püüdlema sarnaste realistlike valguslahenduste poole. Kiirtejälitustehnoloogiat (ray tracing) toetavad nii PlayStation 5 kui ka Xbox Series X ning tõetruus valguse liikumises ja murdumises nähakse järgmist suurt sammu graafikatehnoloogia arengus.

Kui tahad tasuta proovida, kas sinu arvuti saab juba praegu kiirtejälitusega hakkama, siis siit leiad tasuta programmi, mis laseb sul seda testida.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.