Mängud

Videod: konsoolimängude graafikas on lähiaastatel oodata võimsat hüpet

Üks ülimalt detailne virtuaalne härrasmees.Foto: kuvatõmmis

Uue mängukonsoolide põlvkonnaga on kaasa tulnud krõbedam graafika, kuid peagi võivad PlayStationi ja Xboxi mängud hakata välja nägema veel paremad.

Eelmise aasta lõpus avalikustati uhiuus mängumootor Unreal Engine 5, mis suudab võrreldes praegu kasutusel olevate mootoritega pakkuda oluliselt detailsemat graafikat. Nüüd on uue Unreal Engine 5 demoga maha saanud Kanada mängustuudio The Coalition ning tulemused on tõsiselt muljet avaldavad.

See Xbox Series X-il töötav demo on tõeline visuaalne maiuspala. Korraga paisatakse ekraanile üle 100 miljoni polügoni koos realistlkuld renderdatud valguslahenduste ja varjudega. Suurem osa demos nähtavatest elementidest koosneb 300 000-500 000 kolmnurgast, mida on umbes 15 korda rohkem kui samuti The Coalitioni loodud tuntud tulistamismängus “Gears 5”.

Kuigi üha enam stuudioid võtab Unreal Engine 5 lähiaastatel kasutusele, siis kulub veel aega, kuni mängude graafika muutub demos nähtavaga võrdväärseks. Demo ainus eesmärk on näidata võimalikult kaunist graafikat, kuid videomängu jooksutav masin peab lisaks pildiilule samaaegselt tegelema ka teiste ülesannetega. Sellest hoolimata on aga selge, et Unreal Engine 5 toob juba lähiajal kaasa konsoolimängude graafika silmnähtava edasiarengu.

Ülalolevast demost on ehk isegi muljetavaldavam teine demovideo, mis keskendub ühele virtuaalsele tegelase mudelile. Siin tuleb Unreal Engine 5 võimekus luua ülimalt detailseid pindasid veel selgemalt esile. Tegu on võimsa tehnoloogilise hüppega, mille pani edukalt konteksti The Coalitioni arendaja Colin Penty: Xbox 360 päevil koosnesid tegelaste mudelid umbes 3500 kolmnurgast, kuid allolevas videos on sama palju kolmnurki ainuüksi virtuaalse härrasmehe ripsmetes.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.