Mängud

Konsooli- ja arvutimängudesse tulevad reklaamklipid, mille vaatamist premeeritakse auhindadega

Mängutootjad katsetavad uusi meetodeid, kuidas sinult rohkem raha kätte saada.Foto: By WavyBxl/Shutterstock

Tulevikus võivad populaarsematesse netimängudesse jõuda telereklaamidele sarnased reklaamvideod, mille lõpuni vaatamise eest auhinnatakse kasutajaid mängusiseste preemiatega, kirjutab Axios.

Mängusiseste reklaamvideote ärimudeli ja tehnilise teostuse taga on telereklaamidele spetsialiseeruv ettevõte Simulmedia, mis on uut süsteemi aasta aega testinud menukas netimängus “Smite”. Tänaseks on jõutud järeldusele, et mängijad kulutavad mängusisestele ostudele oluliselt rohkem raha, kui neid motiveeritakse auhindadega reklaame vaatama.

Auhindadega videoreklaamid on pannud “Smite’i” mängijad rohkem kulutama. Foto: kuvatõmmis

Reklaamklippide pikkus on kas 15 või 30 sekundit ning mängijale jäetakse valik, kas vaadata soovitakse pikemat või lühemat videot. 30-sekundilise klipi vaatamise eest käiakse mõistagi välja paremad auhinnad. Preemiatena saab kasutada näiteks mängusiseseid valuutasid või mängu sees kasutatavaid kosmeetilisi lisasid.

Uue reklaamisüsteemi eesmärk on panna rohkem kulutama 18-34-aastased mängijad, kelle osakaal on viimastel aastatel plahvatuslikult kasvanud tänu koroonapandeemiale ja mitmete menukate netimängude ilmumisele.

“Call of Duty: Warzone”, “Apex Legends” ja “Roblox” on ülimenukad tasuta mängud, mis teenivad raha mängusiseste ostudega, kuid uuringute kohaselt 90% noorematest mängijatest nendes mängudes raha ei kuluta.

“Call of Duty: Warzone” on üks maailma populaarsemaid videomänge.Foto: Activision

Seni on nooremaid mängijaid püüda erinevate populaarsete brändidega. Näiteks “NBA” seeria mängudes on võimalik kanda Nike’i riiete ja jalatsite virtuaalseid versioone. See lähenemine on osutunud ebaefektiivseks ning läheb mängude levitajatele kalliks maksma. Reklaamklippide pikkimine mängusessioonide sisse on oluliselt odavam lahendus, eriti kui see paneb mängijad rohkem kulutama.

Seni on Simulmedia uut reklaamisüsteemi testinud “Smite’is”, kuid nüüd on plaanis kiire laienemine. Juba on sõlmitud koostööleping maailma ühe suurima mängutootja ja -levitaja EA-ga, mille hõlma alla kuulub näiteks tohutult populaarne “FIFA” mänguseeria.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.