Mängud

Võimas algus: eile avalikustatud uhiuue mängukonsooli ootejärjekorras on juba üle 70 000 inimese

Playdate'i avapauk on olnud muljetavaldav, kuigi masin ei ole veel ilmunudki. Foto: Gaming Trend

Eile välja hõigatud pihukonsool Playdate ilmub küll 2020. aastal, kuid on juba ostunud äärmiselt populaarseks. Ühe ööpäevaga on mängumasinat eeltellitud nii palju, et ootejärjekorras on tänaseks üle 70 000 inimese.

Playdate’i looja on firma nimega Panic, mis on eelkõige tuntud 2016. aastal ilmunud mängu “Firewatch” levitajana. Firma andis Twitteri vahendusel teada, et lisaks ülipikale ootejärjekorrale on Playdate’i vastu huvi tundnud ka tuhanded mänguarendajad.

Playdate saab olema must-valge ekraaniga pihukonsool, millel WIFI, Bluetoothi ja USB-C tugi ning pesa kõrvaklappide jaoks. Konsooli muudab eriliseks masina küljel asuv väike vänt, mida ei kasutata selle käivitamiseks, vaid mängudes erinevate funktsioonide täitmiseks. Näiteks saab ühes mängus vänta edasi-tagasi liigutades edasi-tagasi liikuda ka ajas. Mida kiiremini vänta keerutada, seda tempokamalt aeg liigub.

Konsool hakkab maksma 149 dollarit ja mängud ilmuvad sellele hooajaliselt. Esimese hooaja hind on konsooli maksumuse sees ja see koosneb 12 erinevast mängust, mis lastakse välja 12 nädala jooksul. Ühte esimese hooaja mängu sai juba kirjeldatud: “Crankin’s Time Travel Adventure”, mis kasutab vänta aja manipuleerimiseks.

Panic on Playdate’i arendanud viimased 4 aasat ning ehitas ise nullist üles konsooli tark- ja riistvara. Väidetavalt tehti masina esimesed mudelid valmis firma köögis kuumutusplaati kasutades. Kuigi 2016. aastal konsoolist veel midagi ei teatud, siis “avalikustati” see tegelikult esmakordselt just “Firewatchis”, kus mängijad said masina kätte võtta ja seda uudistada.

Playdate peaks ilmuma 2020. aastal. Rohkem infot uue konsooli kohta leiad siit.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.