Mängud

Võta, kuni veel saab: peagi kaovad müügist kaks klassikalist “Final Fantasy” arvutimängu

"Final Fantasy VI" on peetud üheks parimaks rollimänguks eales.Foto: Square Enix

Juuli lõpus eemaldatakse Steamist kõrgelt hinnatud rollimängud “Final Fantasy V” ja “Final Fantasy VI”.

Steami tootelehtedel on välja toodud, et mõlema mängu müük lõpetatakse 27. juulil. Kui soovid omada kahte kõrgelt hinnatud retrorollimängu, siis tegutsemiseks on veel jäänud kuu aega.

Müügilt eemaldamine ei tähenda, et “Final Fantasy V” ja Final Fantasy VI” lõplikult ajalukku kaovad. Mängutootja Square Enix teatas hiljuti, et töös on mõlema mängu kaasajastatud versioonid, mis hakkavad Steamis asendama kahe mainitud “Final Fantasy” algversioone.

Veel ei ole teada, millal uuendatud “Final Fantasy” mängud Steami jõuavad, kuid see võib juhtuda algsete mängude kadumisega samas ajaaknas. Uuemad versioonid tulevad mitmete visuaalsete ja tehniliste muudatustega, kuid jäävad truuks esialgsete mängude pikskligraafikale.

On küll kiiduväärt, et vanad “Final Fantasyd” tuuakse uusversioonidega tänasesse päeva, kuid kõrgelt hinnatud mängude algversioonide omamisel on samuti omaette väärtus. Kaasajastamisega kipub ikka siit-sealt miskit kaduma minema. Originaalversioone tasub seega proovida, kuni veel saab.

Nii 1992. aastal ilmunud “Final Fantasy V” kui 1994. aasta “Final Fantasy VI” võeti nii kriitikute kui ka fännide poolt vastu kiidulauluga. Viienda osa suhtes jäid muljed küll mõneti leigemaks, kuid tegu on siiski kõrgelt hinnatud mänguga.

Eriti positiivse vastukaja saatel ilmunud “Final Fantasy VI” peavad paljud üheks parimaks rollimänguks, mis eales loodud. Palju kiideti mängu emotsionaalset lugu ja valmidust tegeleda täiskasvanulikult tõsiste teemadega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.