“Watch Dogs Legion” on mäng tõsistest teemadest, mida ei ole võimalik tõsiselt võtta

Tere tulemast maailma, kus karikatuursed ja stereotüüpilised tegelased võitlevad suurkorporatsioonide kõikehõlmava võimu vastu.Foto: Ubisoft

“Watch Dogs” on kummaliselt hüpliku elukäiguga mänguseeria. Iseendaga on vastuolus ka seeria uusim osa “Watch Dogs Legion”, mis tabab kohati kümnesse, kuid põrutab siis jälle märgist täiesti mööda.

2014. aastal suure pettumuslaine saatel ilmunud Ubisofti “Watch Dogs” pidi toona olema tõeline järgmise põlvkonna avatud maailmaga seiklusmäng, mis teeb midagi täiesti seninägematut. Loodeti graafilist innovatsiooni ja mängumehaanikate revolutsiooni, aga tulemuseks oli korralik põrumine.

2016. aasta “Watch Dogs 2” oli kardinaalselt teistsugune: loobuti liigselt tõsistest toonidest, peategelased olid noored hakkajad häkkerid ning graafiliste püüdluste osas ei üritatud üle oma varju hüpata. Minu jaoks oli aga kuue aasta tagune fopaa oma töö teinud ning teise osa vastu puudu mul igasugune huvi.

Mängi kellena tahad

Esialgu 6. märtsil ilmuma pidanud “Watch Dogs Legion” saabus lõpuks 29. oktoobril ning vastukaja on olnud seinast seina: ühed kiidavad ideed mängida lähituleviku Londonis ükskõik kellena, aga teiste jaoks tähendas kesksest peategelasest loobumist distantsi mängija ja loo vahel.

Sarnaselt varasemate “Watch Dogsidega” on “Legion” jätkuvalt märul, kus häkkida saab kõiki ja kõike, kuid suur erinevus seisneb peategelaste mitmuses. Sul on võimalik mängida absoluutselt iga tegelasega, keda sa virtuaalses Lodnonis kohta. Kõik need tegelased näevad erinevad välja, kõlavad unikaalselt ning tulevad individuaalsete tugevuste ja nõrkustega, mis mõjutavad oluliselt seda, mida nendega mängus teha saab. Paberil kõlab see kõik ju võrratult.

“Legion” lubab sul mängida absoluutselt kõigi Londoni elanikena. Erinevate võimete ja relvade variatsioone on palju, kuid silma hakkab ka kordusi. Foto: Ubisoft

17 mängutunniga olen loost saanud läbi 34%. Selle aja jooksul olen teinud põhimissioone ja ka kõrvalmissioone ning muid kõrvaltegevusi, mis seostuvad Londoni vabastamisega erakorporatsiooni, korrumpeerunud politseivõimu ja maffia mõju alt.

See hõlmab näiteks VIP tegelaste eemaldamist, inkrimineerivate materjalide pildistamist ja muid tegevusi, mis nõuavad häkkimist ja hävitamist. Ubisofti mängudele kohaselt on ka “Legioni” linnakaart täis mitmeid looga rohkem ja vähem seotud kõrvaltegevusi alates uute riiete ostmisest kuni jalgpalli ja noolemängu mängimiseni. 

Vabadus valida

“Watch Dogs Legion” suurim õnnestumine seisneb mängijale pakutavas vabaduses. Ühegi tegevuse juures ei dikteerita, kuidas peaksid probleemile lähenema. Olen korduvalt lihtsalt häkkinud sisse mõne maja kaameratesse ning nende abil uusi objekte häkkides missiooni läbi teinud.

Sama ülesande oleksin saanud lahendada ka näiteks hoonesse sisse hiilides või relvaga paugutades. Kuna ka kõik droonid on häkitavad, siis pakub erilist vabadust näiteks kaubaveodroonide üle võtmine ning nendega linna kohal lendamine ja missiooniks vajalike ülesannete täitmine. 

Häkitud droone saab kasutada skautidena, kuid ka vastaste ründamiseks. Foto: Ubisoft

Tegelasi saab värvata küll mitmeid, aga kindalsti kujuneb välja see üks lemmik, kellele oled kõige rohkem uusi lahedaid riideid ostnud ning kellel on parimad võimed ja relvad. On muljetavaldav, et kõikidel tegelastel ongi oma relvad ja häkkimisvõimed. Kuna tegelasi on palju, siis need hakkavad korduma, aga mitte kunagi identsetes kombinatsioonides. Sa ei leia tõenäoliselt kahte täiesti sarnaste omadustega tegelast.

Uute tegelaste värbamine on “Legioni” üks keskseid mänguelemente. Selleks tuleb linnas ringi liikudes häkkida kaaskodanikke, et nende võimete ja oskuste kohta rohkem teada saada. Tee nende heaks paar missiooni teha ja nad liituvad sinu häkkerirühmitusega ning valmis Londonit megakorporatsioonide ikkest vabastama. Tegu on mitmekülgse mehhanismiga, kus on korduvaid tegelasi ja missioone vähem kui arvata võiks. 

Kõigil linnas ringi jalutavatel tegelastel on oma head ja vead. Foto: Ubisoft

Lugu versus totaalne vabadus

“Watch Dogs Legion” on suutnud tabada hea tasakaalu mängijale antud vabaduse ja meelelahutusliku elamuse vahel. London on muudetud justkui liivakastiks, kus on olemas kõik vahendid, et mängija saaks endale ise elamuse luua ja sellest maksimumi võtta.

Paljude jaoks võib aga keskse tegelase puudumine olla problemaatiline, sest lugu jääb mängijale kaugeks ja karikatuurset tegelasteansamblit ei ole võimalik tõsiselt võtta.

“Watch Dogs Legion” ilmus 29. oktoobril arvutile ning PlayStation 4 ja Xbox One’i peale. Xbox Series X-i ja Series S-i versioon saabub 10. novembril, PlayStation 5 peal saab “Legionit” mängima hakata 19. novembril.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.