Mängud

WHO: koroona peatamiseks jääge koju ja mängige videomänge

Kui isegi WHO soovitab videomänge mängida, siis vist ei jää tõesti muud üle...Foto: Dexerto

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) on koos tuntud videomängutootjatega algatanud kampaania #PlayApartTogether, mis kutsub koroonaepideemia ohjamiseks inimesi koju jääma ja videomänge mängima.

WHO algatusega on kaasa tulnud mitmed maailma suurimad mängustuudiod, näiteks “Call of Duty” ja “World of Warcrafti” kodustuudio Activision Blizzard.

“Praegu on olulisem kui kunagi varem tagada, et inimesed saaksid üksteisega ohutult kontakti astuda,” väidab Activision Blizzardi juht Bobby Kotick. “Mängud sobivad selleks ideaalselt, sest ühendavad inimesi läbi rõõmu, eesmärgistatuse ja tähendusrikkuse. Meil on au olla osa sellest väärtuslikust ja vajalikust algatusest.”

“Füüsiline distantseerumine ei pea võrduma sotsiaalse isolatsiooniga,” arvab “League of Legendsi” kodustuudio Riot Gamesi juht Nicolo Laurent. “Oleme füüsiliselt lahus, kuid mängime koos, et kriisist üle saada. Üritame koos COVID-19 bossist jagu saada.”

Välja minemise asemel kutsutakse üles koju jääma ja videomänge nautima ka Eestis. Hiljuti panime Terviseameti palvel kokku põhjaliku ülevaate videomängudest, mis aitavad kodus olles lõbusalt aega mööda saata.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.