Mängud

Xbox muudab tasuta kasutatavaks mitmed kasulikud mänguteenused

Tasuta mänge saad hakata päriselt ka tasuta mängima.Foto: Microsoft

Rubriiki toetab

Peagi ei lähe Xboxi kasutajatel enam tasuta kättesaadavate mitmikmängude mängimiseks vaja kuutasupõhist Xbox Live Gold tellimust.

See tähendab, et tasuta netipõhiseid mänge nagu “Fortnite”, “PUBG” ja “Call of Duty: Warzone” saab hakata päriselt ka mängima täiesti tasuta. Hetkel eeldab nende mängude mängimine Xbox Live Gold teenuse tellimust, mis maksab umbes 10 eurot kuus.

Selle muudatusega jõuaks Xbox samasse kohta, kus juba praegu paiknevad Sony ja Nintendo. Microsofti konkurendid ei eelda tasuta mängude jaoks juba mõnda aega tasuliste teenuste tellimusi.

Microsoft plaanib Xbox Live Goldi maksumüüri tagant välja tuua ka teisi kasulikke teenuseid. Tasuta kasutatavaks muudetakse näiteks mängukaaslasi leida aitav funktsioon Looking 4 Groups ning Party Chat, mis lubab mängijatel omavahel vestelda.

Enamike Xboxi kasutajate jaoks kehtivad praegu veel Xbox Live’i senised maksumüüridega seotud piirangud. Uusi funktsioone hetkel testitakse, kuid tõenäoliselt jõuavad need laiematasse massidesse üsna varsti.

Paari päeva eest teatas Microsoft, et pika ajalooga Xbox Live mänguteenuse uueks nimeks saab Xbox Network.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.