Mängud

Xbox Series X ilmub novembris, kuid ilma kõige suurema tõmbenumbrita

Uus Xbox tuleb, aga ilma "Halota".Foto: Microsoft/343 Industries

Microsoft kinnitas ametlikult, et firma järgmise generatsiooni mängukonsool ilmub novembrikuus, kuid uue Xboxi suurim tõmbenumber “Halo Infinite” lükati edasi järgmisesse aastasse.

Uues blogipostituses väidetakse, et Xbox Series X jõuab tõepoolest poodidesse novembris. Täpset ilmumiskuupäeva ei avalikustatud, kuid värske leke annab aimu, et tõenäoliselt saame poodi uut Xboxi ostma minna 5. novembril.

Kuid ei ole head ilma halvata. “Halo” mänge arendav 343 Industries andis teada, et koos Xbox Series X-iga ilmuma pidanud Microsofti uue konsooli suurim tõmbenumber “Halo Infinite” sellel aastal mängijateni ei jõua. Järgmine “Halo” peaks nüüd ilmuma millalgi 2021. aasta jooksul.

Mängu edasilükkamise põhjuseks tuuakse koroonaviirusest tingitud raskused, mis teevad uue “Halo” novembriks valmistegemise võimatuks. Tõenäoliselt mängib otsuses “Infinite’i” ilmumiskuupäev edasi lükata rolli ka fännide negatiivne vastukaja mõne aja eest avalikustatud esimesele mänguvideole.

Paljude jaoks oli uus “Halo” üks peamisi põhjuseid, miks Xbox Series X soetada ning mängu edasilükkamine Microsofti järgmise konsooli müügile head ei tõota. Microsoft väidab küll, et sel aastal ilmub Series X-ile üle 50 mäng, sealhulgas “Assassin’s Creed Valhalla”, “Dirt 5”, “Gears Tactics”, “Yakuza: Like a Dragon” ja “Watch Dogs: Legion”. Kõiki neid teoseid on aga võimalik mängida ka teistel platvormidel.

Koos uue Xboxiga peaks novembris ilmuma ka PlayStation 5. Siit leiad 6 kõige olulisemat tehnoloogilist uuendust, mille järgmise generatsiooni konsoolid endaga kaasa toovad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.