Mängud

Xboxi konsoolid saavad kasuliku uuenduse, mis muudab mängude allalaadimise oluliselt kiiremaks

Uued ja kallid masinad Microsoftile raha ei teeni.Foto: Microsoft

Rubriiki toetab

Täna saavad Xboxi mängukonsoolid süsteemiuuenduse, mis peaks märkimisväärselt kiirendama mängude allatirimise kiirust.

Nii Xboxil kui PlayStationil on võimalik mängida mänge ajal, mil konsool tirib taustal alla mänge või uuendusi. Enamasti on sellel aga üks negatiivne tagajärg: mängimise ajal kahanevad allalaadimiskiirused pea olematuks ning uue mänguga alustamist peab pikalt ootama.

Värske Xboxi süsteemiuuendus loodab sellele probleemile leevendust pakkuda, kasutades uue põlvkonna Xboxidega saabunud Quick Resume funktsionaalsust. Tegu on funktsiooniga, mis võimaldab korraga töös hoida mitut erinevat mängu ja nende vahel kiiresti liikuda, ilma et mängu peaks uuesti käivitama. Pane mäng pausile, käivita uus mäng, nüüd pane see pausile ja mine tagasi eelmise mängu juurde ning saad jätkata sealt, kus selle mängu pausile panid.

Uusima süsteemiuuendusega peaks Quick Resume’i kasutamise ajal allalaadimiskiirused oluliselt kasvama. Kui laed midagi konsoolile alla ja mängid mängu, mis Quick Resume’i toetab, siis pane mäng seda funktsiooni kasutades allalaadimise ajaks kõrvale. Mängu täiesti kinni panna enam vaja ei ole: kui allalaadimine on lõppenud, et pea uuesti nullist alustama, vaid saab kiiresti ja lihtsalt edasi mängida.

Mängimine kahandab Xboxil allalaadimiskiiruse tõepoolest pea olematuks, seega mängijate jaoks on tegu praktiliselt kasuliku uuendusega, mis säästab palju varasemalt ootamisele kulunud aega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.