Eestisse jõudis uus liitreaalsusmäng “Minecraft Earth” ja nüüd on mu elutoas virtuaalne plokkidest oaas

"Minecraft Earth" võimaldab läbi nutiseadme ekraani ehitada kuhu iganes soovid.

Eestis on nüüd võimalik Apple’i ja Androidi nutiseadmetel mängida uue liitreaalsusmängu “Minecraft Earth” testversiooni. Tegu on ülipopulaarsel “Minecraftil” põhineva mänguga, kus peab pärismaailmas ressursse koguma ja asju ehitama.

Ülesehituselt on “Minecraft Earth” arvutilt ja konsoolidelt tuntud tavapärase “Minecrafti” ja “Pokemon GO” ristand. Mängu kaart sarnaneb näiteks “Pokemon GO-le” – infot ammutatakse reaalsest maailmast ning telefoniekraanilt vaatavad sulle vastu reaalsed linnatänavad. Sarnaselt “Pokemoniga” on sinu tegelase ümber ring, mille sisse jäävate objektidega on sul võimalik suhestuda. Selleks, et jõuda kaugemal asuvate asjadeni, peab reaalses maailmas nende suunas liikuma.

Nagu “Pokemon GO”, aga nurgelisem.

Sinu sõõri sisse võib ära eksida erinevaid asju – mitmesuguseid materjale sisaldavaid kuubikuid, lambaid, aardekaste ja palju muud. Sarnaselt tavapärase “Minecraftiga” on vaja neid asju “kaevandada” ehk nendele paar korda näpuga peale toksida, kuni need katki lähevad ja erinevaid ressursse välja pritsivad. Nende ressursside eest on võimalik ehitada väga mitmesuguseid asju.

Just ehitamine näib olevat “Minecraft Earthi” potentsiaalselt kõige huvitavam osa. Mängijatel on võimalik asetada telefonikaamerat kasutades “reaalsesse maailma” maha erinevaid objekte ja need jäävad sinna püsima. Näiteks minu elutoa keskel on nüüd väike oaas puu, tiigi ja paari linnuga. Mu oaas on kolmemõõtmeline – ma saan, telefon käes, ümber selle jalutada ja seda iga nurga alt uudistada. Mul on võimalik ka sellelt erinevaid tükke eemaldada ja kogutud materjale kasutades sinna uusi asju lisada.

Kaardilt saab lisaks ehitusmaterjalidele üles korjata ka loomi.

“Minecrafti Earthi” liitreaalsusel põhineval ehitamissüsteemil on potentsiaali ning kuna enda loodud virtuaalsesse liivakasti on võimalik kutsuda ka teisi mängijaid, siis tõenäoliselt näeme tulevikus, kuidas kellegi aeda, elutuppa või garaaži on ehitatud näiteks uhkeid losse või muud taolist. “Minecraft Earthi” testversioonist on veel mitmeid funktsioone puudu, kuid esimeseks ampsuks kõlbab see küll.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.