Mobiilimängud

Google reklaamib lastele vägivaldse sisuga mobiilimänge

See mäng sobib Google Play hinnangul 3-aastasele lapsele.Foto: kuvatõmmis

Google Play poekeskonnas on lastele sobiva vanusepiiranguga markeeritud mitmed mobiilimängud, mis sisaldavad verd, vägivalda ja muud täiskasvanud publikule mõeldud sisu, vahendab Wired.

Näiteks avastati, et teos nimega “Mad Max Zombies”, mis on verest nõretav tulistamismäng, on saanud vanusepiiranguks PEGI 3. See tähendab, et Google’i arvates on see mäng sobilik lastele alates 3. eluaastast.

Olenemata näiliselt armsast nimest on üllatavalt groteskne ka “Baby Panda Day Care”. Siin kehastab mängija hambaarsti, kelle ülesandeks on pandakaru suust mädanenud hambaid välja tõmmata.

Kui laps tahtis varem hambaarstiks saada, siis pärast selle mängu proovimist tõenäoliselt enam mitte.Foto: kuvatõmmis

Kokku avastati, et 36 mängu puhul on vanusepiirangu määramisega mööda pandud. Lisaks sellele leiti veel 16 lastele suunatud mängu, mis eeldasid telefoni positsioneerimissüsteemi kasutamist.

Väidetavalt peavad Google Play poe jaoks mänge loovad arendajad mängude vanusepiirangute üle ise otsustama ja Google selle üle erilist kontrolli ei teosta. Mängud, mis rikuvad reegleid ja on sobimatud eemaldatakse küll poest, kuid arendajad soovivad siiski, et nende mängud jõuaksid maksimaalselt laia tarbijaskonnani. Madal vanusepiirang aitab seda saavutada.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.