Mobiilimängud

Kõlakas: üks maailma populaarsemaid e-spordimänge saab mobiiliversiooni

Sel aastal mäng tõenäoliselt veel ei ilmu.Foto: Riot Games

Massiivselt populaarset e-spordimängu “League of Legendsit” (“LoL”) saab tulevikus mängida iOSi ja Androidi nutiseadmetel, vahendab Reuters.

Lisaks “LoLi” kodustuudiole Riot Gamesile aitab mobiiliversiooni arendamisele kaasa ka stuudio emafirma, Hiina multimeediahiid Tencent. Väidetavalt on Riot mitmel korral lükanud tagasi Tencenti pakkumise “LoL” mobiilidele tuua, kuid arvestades, et tegu on maailma populaarseima arvutimänguga, millel on hiiglaslik mängijatebaas, ei jätnud Tencent jonni.

“LoLi” mobiiliversiooni kallal on väidetavalt töö käinud juba üle aasta. Siiski, kuulu järgi ei hakka mäng veel niipea valmis saama ja sellel aastal mäng ei ilmu. Kõlakate kohaselt ei saa mobiiliversioon olema arvutimängu täielik koopia, kuna nutiseadmetel on ülipikkade lahingute maha pidamine keerukas. Väidetavalt plaanitakse eeskuju võtta sarnaselt kontseptsiooniga mobiilimängult “Arena of Valor”, mille matšid on lühemad ja mitte nii keerukad.

“League of Legends” on populaarseim arvutimäng maailmas.Foto: Dexerto

Mõistagi võibki tegu olla vaid kõlakaga ja “LoLi” mobiiliversioon ei saa kunagi reaalsuseks. Siiski, mobiilimängude turg kasvab jõudsalt ja Tencent on ka varem mänge edukalt nutiseadmetele mugandanud: firma juhtimise all tehti valmis näiteks “PUBG Mobile”. Aeg “LoLi” mobiilidele toomiseks on kindlasti sobilik.

Veel, tegu on mänguga, millel on juba olemas hiiglaslik fännibaas ja truu järgijaskond. Mobiilimäng aitaks “LoLi” juba niigi tohutut mõju veel enam suurendada. Selle vastu ei ole Riotil ja Tencentil kindlasti vähimatki.

Riot Games sattus hiljuti avalikkuse tähelepanu töölepingutega, mis keelasid naistöötajatel firma meessoost palgalisi seksuaalse diskrimineerimise eest kohtusse anda.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.