Mobiilimängud

Maailma populaarseim mäng “Fortnite” jõudis lõpuks Google Play Store’i

Androidi kasutajate elu muutus natukene lihtsamaks.Foto: imgur

Seni pidid Androidi kasutajad “Fortnite’i” mobiiliversiooni alla tirima arendaja Epic Gamesi kodulehelt, kuid nüüd on sellel lõpp. “Fortnite” on nüüd olemas Google Play Store’is.

Epic Games otsustas 2018. aastal “Fortnite’i” mitte Google Play Store’i tuua, kuna rahul ei oldud Google’i 30% vahendustasuga. Erinevalt mitmetest konkurentidest on Epicu vahendustasu 12%, ülejäänud 88% läheb mängu tootjale.

Otsus “Fortnite” Google Play Store’i tuua ei tähenda seda, et Google oleks enda tegutsemispraktikat muutnud. Vastupidi – Epic Games otsustas järele anda, kuna Google teeb Play Store’ist väljaspool eksisteerivate mängudele erinevate piirangutega keeruliseks. Näiteks klassifitseeritakse kolmandate osapoolte äppe sageli pahavarana, mis võib kasutajatele kaasa tuua veateateid.

Ebasoodsast olukorrast pääsemiseks nõustus Epic Games 30% vahendustasuga, kuid loodab, et tulevikus muudab Google hetkel kehtivat äripraktikat. See on aga üsna ebatõenäoline – Epic Games on seda Google’ilt varem palunud ja saanud eitava vastuse. Ei ole põhjust, mis Google peaks ka tulevikus meelt muutma.

Mängusõpradele on hea uudis aga see, et nüüd saab Androidi kasutavatel nutiseadmetel “Fortnite’i” lihtsamini alla laadida ja kasutada. “Fortnite” on juba praegu Google Play Store’is saadaval.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.