Mobiilimängud

Martin Mets: Apple Arcade on parim asi, mis on mobiilimängudega kunagi üldse juhtunud

Raymani mängud on viimasel ajal olnud väga head.Foto: Apple

Apple tõmbas eelmisel nädalal lõplikult katte enda Arcade mänguteenuselt ning see tuleb juba välja 19. septembril ja hakkab maksma 4,99 eurot. Minu hinnangul on tegu parima asjaga, mis mobiilimängudega üldse kunagi on juhtunud.

Las ma nüüd selgitan. Mobiilimängud ja mobiilimängude poed, nii Google Play kui ka Apple’i enda App Store, on jubedad kohad.

Kuigi seal kuskil sügavustes on peidus ilmselt ka häid mänge, siis need soovitavad ja reklaamivad sulle rohkete mikromaksetega ajaraiskajaid, millel on väga õhukesed mängumehaanikad ja eemaletõukavad ärimudelid, mille ainus eesmärk on kasutajatelt aina rohkem ja rohkem raha välja pressida, selle eest midagi asjalikku vastu andmata.

Apple on siin olnud osa probleemist, nemad on üks põhjus, miks need mikromaksetega ärimudeleid mobiilimängude nime all turustatakse. Aga mul on hea meel, et nad vähemalt üritavad seda teisest otsast ka lahendada.

Apple Arcade pakub sulle 100 mängu, mida sa kõiki võid kuutasu eest mängida ja oluline on siin see, millised need mängud on. Nendes pole mikromakseid, neist paljusid teevad väga tuntud arendajad ja neist paljud proovivad sulle jutustada lugu. See viimane on midagi, mille mobiilimängud on täiesti ära unustanud.

Aracde ei mõjuta kahjuks kuidagi seda, millised mobiilimängud üldiselt juba on ja ma ei loo endale illusioone, et see pöörab selle tööstuse pea peale, aga see pakub kvaliteetset alternatiivi, isegi kui Apple’i motiivid seal taga on küünilised.

Apple panustab aina enam teenustesse, aga praegu levinud tühja sisu ja mikromaksetega mänge ei saa teenusena müüa. Teenusena saad müüa ainult kvaliteetseid mänge ja mul on väga hea meel, et keegi seda lõpuks teeb.

Pikemalt võid kuulata arutelu Apple Arcde’i üle “Puhata ja mängida” saatest:

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.