Mobiilimängud

Murelike lapsevanemate nõudmisel hakkab “PUBG Mobile” paluma lastel mängimine lõpetada

Indias tekitab "PUBG" paksu pahandust.Foto: Dexerto

Ülipopulaarse Battle Royale mängu “PUBG” mobiiliversiooni plaanitakse lisada süsteem, mis tuletab alaealistele meelde regulaarsete mängupauside tegemise vajalikkust.

Kontrollsüsteem lisatakse mängu eelkõige vastusena lapsevanemate vastukajale, kuna paljud emad-isad leiavad, et nende lapsed mängivad liiga palju “PUBGi”.

Uue süsteemi kohaselt peavad kõik mängijad esmakordselt sisse logides sisestama enda vanuse. Alla 18-aastastele mängijatele kuvatakse hüpikakent, mis räägib videomängudega seotud ohtudest.

Alaealistele mängijatele näidatakse pausi tegema ajendavaid hüpikaknaid ka matšide vahel. Akende sisu oleneb sellest, kui pikalt on mängu järjest mängitud. Indoneesiaa, Indias, Saudi Araabias ja Egiptuses on uus süsteem juba kasutusel ning varsti võetakse see kasutusele ka mujal.

“PUBG Mobile’i” arendajad on ka varem pidanud sääraste probleemidega rinda pistma. Mõne aja eest keelustati mäng mõnedes India linnades ning politsei vahistas ka keelu eirajaid. Hiinas see-eest eemaldati hiljuti “PUBG” müügilt ja asendati pea identse ülipatrootliku klooniga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.