Mobiilimängud

Proovi viirusesimulaatorit, kus pead võitlema maailma nakatunud epideemiaga

Ülipopulaarses katkusimulaatoris "Plague Inc." saad nüüd viiruste loomise asemel nendega võidelda.Foto: Ndemic Creations

Aasta alguses koroonaepideemia tõttu laineid löönud katkusimulaator “Plague Inc.” sai tasuta laienduse “The Cure”, kus mängija ülesandeks on võidelda globaalse pandeemia vastu.

“Plague Inc.” on 2012. aastal ilmunud strateegiamäng, milles mängijad peavad enda loodud viirusesse nakatama kogu maailma. Erinevad riigid ja organisatsioonid üritavad viiruse levikut peatada ning mängija peab enda nakkushaigust arendama selliselt, et ohutusmeetmetest mööda pääseda. Mäng lõppeb siis, kui nakatunud on kogu maailm.

Ainult vaktsiini loomisest ei piisa, silma peab peal hoidma mitmetel erinevatel näitajatel. Foto: Ndemic Creations

“The Cure” keerab selle valemi pea peale. Nakatamise asemel on mängija ülesanne viiruse levikut tõkestada ja haigus hävitada. Mängu looja Ndemic on väitnud, et “Plague Inc.” ei peegelda viiruste vastu võitlemise tegeliku protsessi, kuid tasub mainida, et “The Cure” arendati välja koostöös WHO  uute ohtlike viiruste vastast arendustööd juhtiva koalitsiooni CEPIga.

Seetõttu on “The Cure’is” rakendatavad pandeemiavastased meetmed üsna realistlikud. Lisaks vaktsiini loomisele peavad mängijad mõtlema näiteks sotsiaalsele hajutamisele, riigipiiride sulgemisele ning viirusepuhangu mõjule majandusele ja inimeste mentaliteedile. “The Cure’is” saad ise tegeleda pea kõigi probleemidega, millega seisavad koroonapuhangu ajal silmitsi riikide valitsused ja tervishoiuorganisatsioonid.

Hetkel on “The Cure” saadaval vaid Androidil ja iOSil, kuid tuleb hiljem ka konsoolidele ja arvutile. “The Cure’i” proovimiseks tiri kas App Store’ist või Google Play poest alla “Plague Inc.”, mis maksab vaid 1 euro.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.