Mobiilimängud

“PUBG Mobile” on nüüd maailma kõige kasumlikum mobiilimäng

"PUBG Mobile" genereeris eelmine kuu rohkem kui 146 miljonit dollarit.Foto: PUBG Corp

“PUBG Mobile” pole enam ainult kõige populaarsem telefonimäng, vaid nüüd ka kõige kasumlikum, tuues eelmine kuu sisse rohkem kui 146 miljonit dollarit tulu.

The Financial Timesi raporti põhjal ei tule raha ainult mängu esemetest ja skinidest, vaid ka Hiina enda “PUBG Mobile” koopiast “Game For Peace’ist”. Eelmine kuu tõi “PUBG Mobile” sisse 76 miljonit ja “Game For Peace” genereeris 70 miljonit dollarit.

Viimasena mainitud teos avaldati mais, kui Hiina valitsuse tsensorid keeldusid PUBG Mobile’i monetiseerimise ehk raha teenimise. Tencenti “Game For Peace” on esmalt koopia “PUBG Mobile’ist”, kuid patriootlikum ja vähem vägivaldsem. Kui sind elimineeritakse “PUBG Mobile’is”, sured sa verelombis, kuid Hiina versioonis tõuseb karakter püsti ja lehvitab nägemist.

Need muutused illustreerivad mängutööstuste raskuseid mängude tootmisega Hiinas. Hiina valitsus sildistab sellised mängud kui ühiskonnavastaseks.

Analüütikud on mures, kuna need piirangud võivad Tencenti tulusid vähendada, eelkõige “Game For Peace’i” puhul. Kuid viimased numbrid näitavad, et ettevõte on suutnud oma publikut hoida.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses