Mobiilimängud

Selline on “Pokemon GO” loojate Harry Potteri võlumaailmas toimuv uus liitreaalsusmäng

"Harry Potter: Wizards Unite" suudab jätta huvitava esmamulje.Foto: The Verge/Niantic

2016. aasta suvel lasi Niantic välja liitreaalsusmängu “Pokemon GO”, mis sai kiiresti lausa röögatult populaarseks. Sel aastal üritatakse fenomeni korrata uue mänguga “Harry Potter: Wizards Unite”.

Esmapilgul näeb “Harry Potter: Wizards Unite” välja nagu viimistletum ja mõnevõrra mitmekülgsem “Pokemon GO”, mis toimub Harry Potteri võlumaailmas. Jätkuvalt on tegu liitreaalsusmänguga – tegevus toimub reaalses keskkonnas mängija ümbruses.

Erinevalt “Pokemon GOst” paneb “Wizards Unite” rohkem rõhku koostööle. Vähemalt esialgu mängijad omavahel võidelda ei saa ja kõik töötavad koos organisatsioonis nimega Statue of Secrecy (SOS), et leida üles ja muuta ohutuks erinevates maailma nurkades leiduvaid maagilisi esemeid.

Ka Harry Potter ise võib vahel päästmist vajada.Foto: Eurogamer/Niantic

Tegelast luues saab valida kolme erineva klassi vahel. Aurorid on tugevad tumedate jõudude vastu võitlemises, magizooloogid on abistajad, kes on tugevad elukate vastu, ja professorid on intelligentsed tegelased, kes teavad maagiast palju. Erinevate ülesannete täitmisel peab vaagima klasside tugevusi ja nõrkusi ning otsustama, mida ja keda eesmärgi täitmiseks vaja läheb.

Samuti erinevalt “Pokemon GOst” paneb “Wizards Unite” suuremat rõhku loole. Mängu tegevus toimub enam-vähem tänapäevas ning täiskasvanud Harry Potter saadab mängijaid erinevatele missioonidele. Mängu ilmudes on teoses väidetavalt üle 100 erineva missioonitüübi.

Mängu kaart näeb välja Harry Potteri temaatikale sobivalt maagiline.Foto: Eurogamer/Niantic

Mängupilt näib “Pokemon GOst” komplekssem ja rafineeritum. Näiteks võitluses saab mängija valida mitmete erinevate omadustega esemete vahel ja lisaks ründamisele on vajalik ka enda kaitsmine. Loitse peavad mängijad ise sõrmega ekraanile vedama.

Võrreldes “Pokemon GOga” näeb “Wizards Unite” ka graafiliselt kordades parem välja. Tegelaste mudelid on märgatavalt detailsemad ning eriti muljetavaldav näeb välja portaal, mida mängijad saavad kasutada, et külastada erinevaid Harry Potteri maailmast tuntud asupaiku.

Saab olema huvitav näha, kuidas töötab liitreaalsusmängus mängijat teise kohta transportiv funktsionaalsus.Foto: Eurogamer/Niantic

“Harry Potter: Wizards Unite” ilmub käesoleval aastal, kuid täpset kuupäeva ei ole veel avalikustatud. Kuna mäng eeldab ringi kõndimist ja õues viibimist, siis võib eeldada, et teos jõuab kohale suvel. Sarnast valemit kasutati ka “Pokemon GO” puhul.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.