Mobiilimängud

Soovitame: “Call of Duty: Mobile” tõestas mulle, et mobiilimängud ei ole ajaraisk

Tee endale teene ja proovi "Call of Duty" mobiilimängu.Foto: Activision

Tere, minu nimi on Alfi ja ma olen mobiilimängur. Uskumatu on neid sõnu siin must-valgelt näha, aga tõesti, ma olen mobiilimängur alates sellest päevast kui “Call of Duty” tuli mobiilile.

See ei tundu reaalne. Mobiilimängur on see, kes tuimalt vetsus istudes järjekordset “Angry Birdsi” lindu lendu laseb. See ei ole ju mina. 

Paraku nüüd olen ja isegi mitte ainult vetsus, vaid kodus diivanil. Löön täiesti vabatahtlikult telefonis “Call of Duty: Mobile’i” lahti, et taaskord kogemuspunkte jahtida. Elukaaslase jutu peale susistan läbi hammaste, et hetkel ei saa talle tähelepanu pöörata. Kas nii nüüd hakkabki olema?

“Call of Duty: Mobile” pakub mõne parema arvutimänguga võrreldavat kogemust, ainult et tasuta ja mobiilil.Foto: kuvatõmmis

Esialgu ei võtnud ma “Call of Duty Mobile’i” üldse tõsiselt, kuid on uskumatu kui kiiresti see aastatetagused “Call of Duty” oskused uuesti pinnale kergitab ja käele tuttavaks saab. See on tõesti hea mäng, mis on täiesti võrreldav lauaarvutis saadud kogemusega.

Natukene peab küll harjutama, sest läheb veidi aega, et hoomata, kuidas näpud ekraanil liikuma peaksid. Päev hiljem pole enam probleemi mänguraundi kolmekümne elimineerimisega lõpetada ja nautida ärategemise rõõmu. 

Tasuta mängu kohta on siin tohutult sisu

Tuttavad mängukaardid ja võimalus mängukogemust enda eelistustele vastavalt seadistada teevad “Call of Duty: Mobile’i” tõsiselt kaasahaaravaks. Kohal Crash ja Crossfire “Call of Duty 4: Modern Warefare’ist” on, mis minu jaoks on üks parimaid “Call of Duty” mänge eales. Nuketownil mängides meenuvad trikilasud “Call of Duty Black Opsi” ajast. Seda nostalgiat on nüüd mõnus kodudiivanil uuesti läbi elada.

Kaartide nimekirja on kokku koondatud “Call of Duty” mängude parimad palad.Foto: kuvatõmmis

Mobiilimängus kogesin esimest korda Ranked Multiplayer mängulaadi, kus sobitatakse kokku ühesuguse oskustasemega mängijad. “CSGO-s” olen sellega juba kokku puutunud, kuid “Call of Duty: Mobile’isse” sobib see kui valatult. See tähendab, et mäng ei muutu oskuste arenedes igavamaks, vaid pakub alati vastasteks täpselt sulle vastava oskustepagasiga vastaseid. 

Peale maksmine ei ole absoluutselt vajalik

Mikromaksed on küll olemas, kuid mängu nautimiseks ei ole vaja raha kulutada. Isegi kui juhtud lahinguväljal kokku mängijaga, kes on endale erinevat kraami ostnud, siis nende alistamine ei tundu kunagi võimatuna. Mikromaksed ei riku mängurõõmu ja erinevaid peibutavaid makseaknaid saab kenasti sulgeda. 

Mängides avanevad erinevad karakterid ja relvalisad, mis võimaldavad mängijatel relvi enda äranägemise järgi seadistad ning nendel muudatustel on mängupildile reaalne mõju. Võimalik on seadistada ka liikumise tundlikkust relva sihiku tõstmisel ning  erinevate mänguklasside spetsiifilisi omadusi.

Valikuid ja võimalusi on palju.Foto: kuvatõmmis

Sama hea kui arvutis kõmmutamine

Kui esimesel päeval oli tunne, et jooksen sihitult ringi ja üritan vastase kaitseliinist agressiivselt ja kiirelt läbi murda, siis nädal hiljem avastan, et puhastan metoodiliselt nurki ja ukseavasid ja mõtlen strateegiliselt, kuidas vastast murda. Saan “Call of Duty: Mobile’ist” samasuguse elamuse nagu mõnest tulistamismängust arvuti taga. 

Piisab ühest hästi üles ehitatud mobiilimängust, et panna mind vankumatu kindlusega ütlema – jah, nüüd olen ma mobiilimängur!

Tulevik tundub helge. Hetkel on “Call of Duty” mobiilimäng tähelepanu keskpunktis ja saab pidevalt erinevaid uuendusi. Peale klassikalise mitmikmängu ja Battle Royale mängulaadi on peagi tulemas ka kolmas mängulaad. Mängida võib meeskonniti, sõpradega koos teiste vastu, kui ka koos kontvõõrastega. Tasuta mängu kohta on siin sisu ja võimalusi palju.

Kas siis kogemata või mitte, kuid “Call of Duty” on mobiilimänguga üles leidnud täiesti uued mängijad ja mul on hea meel, et see on nii läinud. Mängus näeme!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.