Puhata ja mängida

“Cadence of Hyrule” on üks kõige unikaalsemaid Zelda mänge, mis kunagi tehtud

Eelmine “The Legend of Zelda” mäng ilmus juba paari aasta eest ja “Breath of the Wildi” järge peab veel omajagu ootama. “Cadence of Hyrule: Crypt of the NecroDancer” on parim lahendus neile, kes enam käed rüpes istuda ei suuda, vaid peavad ilmtingimata kohe ja praegu Zelda maailma naasma.

Päris tavaline Zelda “Cadence of Hyrule” siiski ei ole. “The Legend on Zelda” on ristatud 2015. aastal ilmunud rütmi-seiklusmänguga “Crypt of the Necrodancer”, kus kogu tegevus toimub tümpsuva muusika vaibumatus taktis. See sama rütmiline seaduspärasus läbib katkematu niidina ka “Cadence of Hyrule’i”.

Puhata ja mängida saatejuhi Rainer Petersoni sõnul on tegu suurepärase rütmimängu ja seiklusmängu hübriidiga. “Millal te viimati sellist mängu üldse mängisite,” küsib ta retooriliselt, sest vastust anda on sellele äraütlemata keeruline.

“Selle mängu maailm toob kokku kõikide Zelda-mängude legendid, esimestest kuni viimase “The Breath of The Wildini”.”

Rütmielement teeb tema sõnul mängu raskeks, aga ka sügavaks. “Kellel aga rütmitaju pole, võib rütmielemendi üldse välja lülitada ja mängida seda kui puslemängu, mis see sisuliselt ka on,” selgitab ta.

“Lisaks põhimängule saab mängida nii kahekesi koostöös, kui ka pidevalt muutuvaid iganädalaseid väljakutseid,” annab ta mõista, et sisu on siin palju rohkem kui üksnes umbes 10-tunnine põhimäng.

“On äge, et Nintendo taas lubab kolmandatel osapooltel enda suurematele seeriatele oma vinti peale keerata,” sõnab Rainer ja ütleb, et temalt saab “Cadence of Hyrule” kindla ostusoovituse.

Pikemat arvamust saad mängu kohta kuulata “Puhata ja mängida” podcast’ist:

“Cadence of Hyrule: Crypt of the NecroDancer” ilmus 13. juunil Nintendo Switchile ja see maksab 25 eurot.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.