Puhata ja mängida

Kui sulle meeldisid vanad “Castlevaniad”, siis on värske “Bloodstained” sulle möödapääsmatu

Peategelasi on "Bloodstaindis" tegelikult kaks. See on üks neist.Foto: 505 Games

Tühja nendest uutest mängudest, andke mulle parem üks enam kui aasta eest ilmunud “Castlevania: Symphony of the Nighti” kloon! Just seda kujutab endast äsja ilmunud “Bloodstained: Ritual of the Night”, mis on üks edukamaid Kickstarteri mängukampaaniaid läbi aegade.

Kui pealkiri välja arvata, siis igas muus mõttes ongi “Bloodstained” põhimõtteliselt “Castlevania” – mõlemad on piksligraafikaga metroidvania-stiilis mängud, mille on valmis teinud sama inimene.

Seda, kas “Bloodstained” ka midagi uut pakub, selgitavad väljas Martin ja Rein saatest “Puhata ja mängida”.

“Bloodstainedis on olemas kõik see, mis ühe metroidvania heaks teeb,” ütleb Martin. “Siin on olemas järg-järguline kaardi avastamine ja mõistatused ning võitlus, mille puhul sa saad täpselt ise valida, milliste relvade ja maagiaga neid lahendada.”

Võitlus ja kaardi avastamine on ka üsna heas tasakaalus, nii et kumbki ei hakka teist otseselt segama.

“Kui midagi pahupoolelt välja tuua, siis mulle ei meeldi see, et siin on liiga palju asju, mida tuleb üles korjata. Varustusmenüü on mingit meisterdamiseks vajalikku kola täis. Mulle meeldivad metroidvaniad, mis on minimalistlikud,” räägib Martin. Näidetena toob ta viimasest ajast “Axiom Verge’i” ja “Shadow Complex Remastredi”, aga ka originaalse “Castlavenaia: Symphony of the Nighti”.

“Süda on aga sellel mängul õiges kohas ja see on kõige olulisem, selliseid mänge tänapäeval palju ei teha,” lisab ta.

Reinu aga mängu graafiline stiil ära ei osta. “Seda tehti mitmeid aastaid ja nüüd liiga hea see just välja ei näe.” Martini sõnul aga see selle mängu puhul kõige olulisem ei ole ning tema annab sellele esialgse mulje pealt ostusoovituse.

“Vanade 2D “Castlevaniate” fännidele on see ikka kohustuslik.”

“Bloodstained: Ritual of the Night” ilmus 18. juunil arvutile, Playstation 4-le, Xbox One’ile ja Nintendo Switchile ning maksab 40 eurot.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.