Puhata ja mängida

Video: näpime PlayStation 5 ja uurime, millal saab Eestis osta uue põlvkonna Xboxi

Eesti poodides on PlayStation 5 enamasti müügil umbes 550 euroga, kuid on ka kohti, kus küsitakse oluliselt rohkem.

29. oktoobri “Puhata ja mängida” saates olid teemaks uue põlvkonna konsoolid. Mina tõin stuudiosse täiesti ehtsa PlayStation 5 ja Jan Rist Euronicsist selgitas, kas ja millal jõuavad Eestis uued Xboxid.

PlayStation 5 tekitas “Puhata ja mängida” stuudios viibinud viibinud härraste seas vastakaid tundeid. Rainerile konsooli disain kohe üldse ei meeldi, mina jälle arvan, et tegu on täitsa kena masinaga. Üks on aga kindel: uus DualSense pult on kõigile meelepärane ja PlayStation 4 puldist oluliselt parem.

Jutuks tulevad ka DualSense’i uued omadused, millest üks on haptiline tagasiside. Selgitan saates pikemalt, kuidas see töötab: PlayStation 5 pult võib erinevatel tugevustel väriseda kõigilt külgedelt ning annab mängijale PlayStation 4 puldiga võrreldes oluliselt rohkem tagasisidet. Eks aeg näitab kui paljud arendajad seda funktsiooni reaalselt kasutama hakkavad.

Lisaks PlayStation 5 mängu “Astro’s Playroom” esmamuljetele tulid jutuks ka uued Xboxid. Jan Rist selgitab, kas ja millal võivad Xbox Series X ja Series S Euronicsis müügile jõuda ja milliseks võib kujuneda hind. Kõik on veel lahtinde ja võib muutuda, kuid asjad siiski liiguvad.

Lisaks uue põlvkonna konsoolidele käiakse üle ka proovitud mängud – kas teadsid, et nüüd saab Switchil “Controli” mängida? Muidugi ei puudu saatest ka möödunud nädala kõige olulisemad mängu-uudised.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.