5 imelikku asja, mida inimesed järjehoidjatena kasutavad

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Raamatud on alati vajanud järjehoidjaid. Okei, niikaua, kuni tekkisid e-raamatud ja lugerid, mis ise meelde jätsid, kus sa lugemise katki jätsid. Aga enne seda olid tavalised paberraamatud, mis jätsid ainult meelde trükikojas lehtedele trükitut.

Seega tuli hankida erinevaid järjehoidjaid. Tõsi, eksisteerivad ju spetsiaalsed järjehoidjad, mis lisaks on ka ilusad, aga tihtipeale sirutab inimene lugemist lõpetades lihtsalt käe välja, haarab esimese asja mis pihku satub ja suskab selle raamatu vahele, et jätta meelde, kus lugemine peatus. Ja siis inimene uunustab, viib raamatu raamatukokku tagasi ja ongi korras.

Raamatukogus avastab huvitavaid järjehoidjaid raamatukoguhoidja. Ja nii tekivadki lood veidratest asjadest, mida raamatute vahel hoitakse. Internetis on selleks terve omaette portaalp ühendatud. Siin on aga mõned näited.

Müstilised sõnumid raamatute vahel

Westerni ülikooli õpilased pidasid pikalt aru, miks on ülikooli raamatukogu raamatute vahel aegajalt müstiliste sõnumitega paberilipikud. Iga lipik oli prinditud, kusjuures trükkimisel oli kasutatud kohandatud kirjatüüpi. Lisaks oli iga paberilipiku juures mõni ese, näiteks puuleht, sulg või juveel. Iga ese oli märgistatud värvitriibu, või lihtsalt värvilärakaga.

Siit saaks nüüd kerida käima ühe krimimüsteeriumi vihjeterägastiku aga ei. Tegemist oli lihtsalt ühe kunstitudengi loovprojektiga.

Prillid raamatus, miks ka mitte

Kui sa raamatu lugemiseks prille vajad, on ütlemata loogiline hoida prille raamatu läheduses. Nojah, või siis raamatu sees, nagu tegi üks raamatu “The Story of a Fight”, autoriks Hugh Lloyd, omanik. Veebilehe Forgotten Bookmarks omaniku kohaselt olid prillid raamatu vahel olnud nii kaua, et raamatu köide oli rebenenud. Teos ise trükiti 1907. aastal.

Võti raamatus

Siit saaks jälle müsteeriume lahendama hakata. Sest John Rhode raamatu “Dr. Priestley Investigates” vahele oli keegi torganud võtme. Aga mitte lihtsalt võtme, vaid nööri otsas ja kinnisesse ümbrikusse paigutatud võtme. Raamat leiti Gladstone hotelli numbritoast. Gladstone oli tuntud New Yorki hotell, kus veetsid öid mitmed kuulsused nagu Marilyn Monroe või Gloria Swanson.

Liivapaber kokaraamatus

Ühe Tai toitude valmistamise kokaraamatu vahelt leiti järjehoidjana sinna torgatud liivapaber. Üheltpoolt on see suhteliselt kahjulik raamatule, lehed kriibitakse ära ja värv neilt kaob, teiseltpoolt ei ole hetkel teada ühtegi tai toitu, kus kasutataks liivapaberit. Ei toidu komponendina ega ka toidu valmistamisriistana.

Vickie L. Milazzo kirjutas raamatu naistest, kuhu keegi torkas saeketta

Raamat “Inside Every Woman” räägib naiselikest võimetest ning nende ära kasutamisest. Üks raamatukoguhoidja avastas aga raamatu vahelt kuuetollise läbimõõduga ketassae tera. Tõenäoliselt ei mõelnud autor just selliseid naiselikke võimeid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.