Raamat

5 raamatut, mis sel aastal paljudesse kingikottidesse jõudnud on

Kaubanduskeskuses ringi vaadates võib näha pea igal teisel inimesel näpus raamatukaupluse logoga kotti. Piilume, mis seal sees võib olla, võttes aluseks Eesti suurimate raamatukaupluste müügiedetabelid.

Valdur Mikita „Eesti looduse kannatuste aastad“

Valdur Mikita teosed leiavad alati tee eestlaste südametesse ja raamatumüügi edetabelite tippu. „Eesti looduse kannatuste aastad“ on ühe põlvkonna manifest Eesti metsale. Eestis on rikkumata metsi alles 2%, rikkumata soid umbes 5%. Lisaks oleme kaotamas kolm eestlasi maarahvaks vorminud identiteeti: rannarahva, talurahva ja metsarahva oma. See raamat on läänemeresoomlase viimane karje uue maailmakorra künnisel.

„Eesti looduse kannatuste aastad“ on Rahva Raamatu edetabelis 1. kohal ja Apollos 5. kohal.

Pamela Maran „Eesti vanaemade lood ja salatarkused“

See raamat on rohkemat, kui lihtsalt saja vanaema lugu. Neil lehekülgedel saad kõige ausama ja ehedama ülevaate Eesti lähiajaloost ja inimhinge sügavusest. Oma loo räägib vanaema, kes on saanud välgutabamuse; vanaema, kes päästis veerand Eestimaast; vanaemad, kes veetsid nooruse Siberis ja võitlesid ellujäämise nimel ja kümned teised memmed, kelle lugu paneb heldima ja südamest kaasa elama. Need lood kinnitavad, et maailmas pole kangemat jõudu kui naise hing ja suurimat väge kui armastus tema südames.

„Eesti vanaemade lood ja salatarkused“ on Rahva Raamatu edetabelis 3. ja Apollos 2. kohal.

Michelle Obama „Michelle Obama. Minu lugu“

Eriliselt populaarseks on osutunud Michelle Obama autobiograafia – endise esileedi isiklik, aval ja tõetruu lugu. Michelle Obamast on saanud meie ajastu üks mõjuvõimsamaid inimesi. Ta kehtestas end kogu maailmas naiste ja tütarlaste õiguste eest seisjana ja muutis arusaamu tervislikust eluviisist, olles samal ajal kindlalt oma abikaasa kõrval. Raamatus kutsub ta lugejat osa saama oma elust: lapsepõlvest kuni perioodini, mil ta elas maailma kõige tuntumal aadressil.

„Michelle Obama. Minu lugu“ on Apollo edetabelis 3. kohal. Rahva Raamatu e-poest on ta juba otsa saanud, kuid mõnes poes on viimased eksemplarid veel alles.

Kari Hotakainen „Tundmatu Kimi Räikkönen“

„Tundmatu Kimi Räikkönen“ on lugu tagasihoidlikest oludest pärit mehest, kes on saanud omal alal maailmakuulsaks. Raamat räägib noore mehe elu erinevatest aspektidest ning sõna saavad ta lähedased, töökaaslased ja isegi rivaalid. Humoorikas jutustamislaad toob autospordi lähemale igaühele.

Raamat on neljandal kohal Rahva Raamatu ja Apollo edetabelites.

Stephen Hawking „Lühikesed vastused suurtele küsimustele“

Tegu on Stephen Hawkingi viimase, postuumselt avaldatud raamatuga. Mitmesuguseid teemasid käsitlevas, kaasa mõtlema kutsuvas ning kirglikke seisukohavõtte ja Hawkingile omast huumorit tulvil raamatus tutvustab Hawking muu hulgas omaenda arusaamu sellest, millised väljakutsed ootavad ees meid kui inimkonda ning kuhu meie planeet teel on. Kas jumal on olemas? Mis on musta augu sees? Kas me jääme Maal püsima? Kas ajaränd on võimalik? Neile ja paljudele teistele küsimustele võib raamatust vastust otsida.

Stephen Hawkingi viimase teose saab endale soetada Rahva Raamatust ja Apollost ette tellida. Mõlema poe edetabelis on raamat 7. kohal.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.