Raamat

Aasta parim põnevik: pulmapidu, mille üks osaline ei jõua enam kunagi koju tagasi

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Iirimaa ranniku lähedal asuval kõhedusttekitaval saarel toimub pulmapidu. Üks osalistest ei jõua enam kunagi koju tagasi. Aga kes?

Lucy Foley “Kutsutud külalised” pälvis möödunud aastal palju tähelepanu ning kuulsus pole vaibunud ka sel aastal. On see ohtralt südameid võitnud raamat ka päriselt lugemist väärt? Vaatame, millega on tegu.

See on Goodreadsi kasutajate hinnangul 2020. aasta parim põnevik. Säärast tiitlit ei anta sugugi igale suvalisele raamatule – siin peab olema midagi erakordset. 

See on justkui tagurpidi krimiromaan. Kui tavaliselt toimub kõigepealt mõrv ja alles seejärel hakkavad tegelased koos lugejaga mõistatuste sasipundart lahendama, siis “Kutsutud külalised” harutab kõigepealt tegelaste suhete ja saladuste sasipuntraid ning mõrv leiab aset alles lõpus.

Kõhe atmosfäär viib su kohe õigele lainele. Pulmadega seoses tekib enamasti kujutluspilt rõõmsast, helgest, päikeselisest päevast mõnes kaunis ja uhkes paigas. Pruudi soovil toimub see pidu aga hoopis halva mobiilileviga ja kahtlase minevikuga saarel, kus lisaks kõigele on parasjagu torm – tuul ulub, meri vahutab ja elekter on väga ebausaldusväärne. 

Mitu jutustajat teeb asja põnevamaks, mitte segasemaks. Sõna saavad kõik, kel pulmas oluline roll, kuid tänu osavale kirjanikule ei lähe erinevad jutustajad pidevalt omavahel segi.

Tegu on unistuste pulmaga (kui mõrv välja arvata). Peigmees on nägus ja sarmikas teletäht, pruut aga terane ja ambitsioonikas ajakirja väljaandja. Need meisterlikult kavandatud pulmad sobiks ajakirja: disaineri käe all valminud kleit, kauge koht, luksuslik pidu, eriline käsitööviski. Ometi selgub, et ka peensusteni paika pandud üritusel võib kõik rappa joosta.

Leia see ja palju teisi põnevaid raamatuid Elisa Raamatu äpist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.