Raamat

Ajaloost, lootusest ja elu keerdkäikudest: uued raamatud Elisa Raamatus

Aeg-ajalt tasub astuda oma mugavustsoonist välja ja võtta kätte mõni selline raamat, mida muidu ei loeks – nii võib avastada tõelisi pärle ja leida enda jaoks uusi žanre. Siin on neli raamatut, millega kindlasti tutvuda tasub ja mis sagimist täis kevades lõõgastuda võiks aidata.

19. sajandi inimene

19. sajand tõi kaasa suuri murranguid, millega kaasnevate muutustega – raudtee kasutuselevõtu, linnade kasvu ja töö- ja puhkeaja lahutamisega – pidi ühiskond kiiresti kohanema. Teoses vaadeldakse nende ühiskondlike muutuste taga olevaid töölisi, arste, ettevõtjaid, suurlinna elanikke, insenere ja teisi inimesi, läbi kelle luuakse tervikpilt selle ajastu inimese elust, harjumustest ja mõttemaailmast.

Lugusid jutustades

Kümme aastat tagasi mõisteti Jeanie Long süüdi viieteistaastase tüdruku tapmises. Esile kerkivad aga uued tõendid, mis kinnitavad Jeanie süütust ja inspektor Stanhope alustab uut juurdlust. Külas hakkavad suhted ohtlikult pingestuma ja inspektoris tekib kahtlus, et päevavalgele on tulemas süngeid saladusi, mis võivad olla seotud kunagise mõrvaga ja isegi põhjustada uusi kuritegusid.

Rootsi kummikud

Armastatud kirjaniku Henning Mankelli viimane raamat pakub lugejale nii nukraid mõttekäike kui ka lohutust ja lootust. Pensionär Frederik Welin pääseb ühel varahommikul napilt oma põlevat majast, kaasas vaid kaks vasaku jala kummikut. Kogu tema elu on hävinud ja nagu see poleks veel piisav tragöödia, kahtlustab politsei Frederikku omaenda maja süütamises. Mees kolib vanasse haagiselamusse ja piirdub seal elades vaid hädavajalikuga, leides, et ta on uue elu alustamiseks liiga vana. Frederiku ellu toob veelgi segadust ta tütar ja armumine 30 aastat nooremasse ajakirjanikku.

Soovipuu

Katherine Applegate’i südamliku lasteraamatu peategelane on vana tamm nimega Punane. Ta on soovipuu – inimesed kirjutavad oma soovid riideribadele ja seovad need Punase okste külge. Koos oma õõnsustes elavate loomakestega peab Punane ümbruskonna üle vahti. Ühel päeval kolib piirkonda uus pere, kelle jaoks sisseelamine ei kulge sugugi lihtsalt ja Punase roll soovipuuna muutub tähtsamaks kui kunagi varem.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.