Raamat

Elisa Raamatu maikuu eksklusiiv: kütkestav tõsielust inspireeritud romaan jälgib teise maailmasõja üht säravaimat kangelannat

Foto: Shutterstock

Nancy Wake oli sõjakangelanna, kel õnnestus pälvida viie suure riigi inimeste imetlus, austus ja armastus. „Vabastamine“ on kaasahaarav ja tempokas lugu julgusest, vaprusest ja kavalusest keset laastavat teist maailmasõda.

1912. aastal Uus-Meremaal sündinud ja Austraalias üles kasvanud mässumeelne Nancy Wake põgenes kuueteistkümneselt kodust range ema juurest ning elas mõnda aega New Yorgis, Londonis ja lõpuks Pariisis, kus teenis leiba ajakirjanikuna. Koos töösturist elukaaslasega asus ta elama Marseille’sse ning sai tuntuks sealses kõrgseltskonnas.

Kuid siis algas teine maailmasõda.

Ohtusid eirates asus Nancy tegema koostööd vastupanuliikumisega, et Prantsusmaa okupatsioonivägede alt vabastada. Ta aitas päästa sõjavange, juhtis haaranguid, tegutses kullerina – ning oli valmis vaenlaseid isegi paljakäsi tapma.

Sakslastele oli kummituslik spioon loomulikult vaid pinnuks silmas ning tema tabajale pakuti kopsakat pearaha. Nancy parim maskeering oli aga tema ise – eelarvamustest pimestatuna ei osanud sakslased kahtlustada, et osav spioon, hüüdnimega Valge Hiir, on kena, rikas ja nipsakas daam.

Kuigi tegu pole tõetruu dokumentaalteosega, põhinevad romaani sündmused tõsielul ja teose kirjutamisel on Imogen Kealey (täpsemalt kirjanikud Imogen Robertson ja Darby Kealey) teinud omajagu uurimistööd. 

Filmisõprade rõõmustamiseks tasub ka mainida, et peagi peaks teose põhjal Anne Hathaway produtsendikäe all ja temaga peaosas valmima mängufilm.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.