Raamat

Endise politseiniku sulest ilmunud krimka pakub lugejale enamat, kui vaid uurimisprotsessi kirjeldust

Krimiromaanide maailm võtab silme eest kirjuks, valikut leidub igale maitsele ja ükski teos pole universaalne, kuid siiski on vahel hea ka soovitusi kuulda. Siin on üks teos, mis sobib näiteks neile, kes naudivad ka krimiteoses eelkõige lugu ja olustikukirjeldusi ning ei oota võikaid ega veriseid stseene.

Ühel suveõhtul telgivad viis lapsepõlvesõpra oma salajases supluskohas, Lõuna-Rootsi mahajäetud kivimurrus. Gümnaasium on seljataga ja ees ootab täiskasvanuelu. Meeleolu on korraga lõbus ja nukker – sõbrad mõistavad, et on aeg jätta hüvasti nii noorpõlve kui üksteisega.

Hommikul leitakse üks neist surnuna.

Juhtumi uurimisel leitakse, et tegu oli õnnetusega, kuid sugugi mitte kõik ei ole sellise otsusega rahul ja juhtum jääb pikaks ajaks kohalike hinge.

Kui vana politseiülema asemele asub tööle Stockholmist pärit Anna Vesper, on ta üsna pea sunnitud aastakümnete taguse juhtumiga taas tegelema. Juhtumiga, millest vaid üksikud on valmis rääkima, kuid mida keegi pole suutnud unustada.

Anders de la Motte „Sügisroim“ on palju enamat, kui lihtsalt kriminull. See on suurepäraselt kirjutatud lugu inimestest ja ühiskonnast. Autor, kes on muuhulgas ka endine politseinik, võtab aega tegelaste põhjalikuks kujutamiseks ning loo jutustamiseks ning ei keskendu ainult mõrva lahendamisele, seega sobib teos suurepäraselt neile, kes eelistavad rahulikumaid krimiromaane.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.