Raamat

Filmisõpradest noortele: kolm raamatut, mille põhjal on valminud menukad linateosed

Kui koolist ja huviringides käimisest on veidi aega üle ning tahaks lugeda midagi head ja tuttavat, oled jõudnud õigesse kohta. Siin on kolm armastatud lugu, mis on ühteaegu nii tuntud raamatud kui ka populaarsed filmid – suurepärane võimalus pöörduda tagasi oma lemmiktegelaste juurde, seekord veidi teistsugusel kujul.

Krutskeid täis õed

Erich Kärstneri „Veel üks Lotte“ on tänaste lapsevanemate lapsepõlveraamat. Kuigi teose esmailmumisest on möödas juba 70 aastat, ei ole armastus selle vastu kadunud. Lastelaagris kohtuvad juhuse tahtel kaksikud tüdrukud, kelle vanemad on lahutasid, kui lapsed alles pisikesed olid – emale jäi üks, isale teine laps. Nüüd otsustavad tüdrukud vanematele vingerpussi mängida. Täpselt sama kirjeldust võiks kasutada ka ühe armastatuima, juba ammu klassikaks saanud filmi juures: teos on aluseks hittkomöödiale „Nagu kaks tilka vett“.

Nõiad ja võlurid

Mõeldes „Howli liikuvale kindlusele“, tulevad ilmselt silme ette katkendid 2004. aasta animefilmist. Paljud võib-olla ei teagi, et film pole mitte Miyazaki originaallooming, vaid on valminud hoopis Diana Wynne Jonesi raamatu põhjal. Teose peategelaseks on kübarategija tütar Sophie, kes muundatakase vanaeideks ning kes seejärel põgeneb võlur Howli juurde, et tema juures peavarju leida ja nõidusest vabaneda. Film kuulsast võlurist purustas Jaapanis kassarekordeid ja sai isegi Oscari nominatsiooni, ka raamat pole auhindadest puutumata jäänud.

Erilised lapsed

Ja nüüd midagi kummaliste fantaasialugude austajatele: „Miss Peregrine’i kodu ebaharilikele lastele“, autoriks Ransom Riggs. 16-aastane Jacob satub Walesi lähedal olevale saarele, kus avastab lastekodu varemed. Ta uudistab seal ringi, leiab ebaharilikke fotosid ja saab aru, et sealsed asukad ei olnud päris tavalised lapsed. Samuti kahtlustab ta, et need lapsed võivad veel elus olla. Teos on osutunud väga populaarseks: raamatule on ilmunud kaks järge ning loo põhjal on Tim Burtoni eestvedamisel valminud ka film.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.